10 BİN POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR

23. Dönem POMEM 10 Bin polis memuru alımları 1 Ekim Pazartesi günü itibariyle başladı. Peki başvurular nasıl, ne zamana ve nereye yapılacaktır? Önlisans ve lisans başvuru linki haber sonuna yerleştirilmiştir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

10 BİN POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR
10 BİN POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR Duran Can Ateş
Bu içerik 10402 kez okundu.

10 BİN POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR 

Devletimizde bizlere hizmet vermekte olan birçok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için personel alımları yapılmakta buna göre, 23. Dönem POMEM 10 Bin polis memuru alımları 1 Ekim Pazartesi günü itibariyle başladı. Peki başvurular nasıl, ne zamana ve nereye yapılacaktır? Önlisans ve lisans başvuru linki haber sonuna yerleştirilmiştir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR    

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Geçtiğimiz günlerde Devlet kurumları personel alımı yapıyorlar. Yayımlanan ilanlara göre, POMEM 10 Bin Polis Memuru alım başvuruları online bir şekilde yapılmaktadır. Başvuracak adaylar için önlisans ve lisans başvuru linki eklenmiştir. E Devlet şifresine sahip herkes başvurusunu kolaylıkla yapabilir. Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru bağlantısına yönlendirilecek olan adaylar gerekli bilgileri doldurduktan sonra ön başvurularını tamamlamış olacaklardır. Başvurular 14 Ekim tarihine kadar yapılabilecek. Daha sonra başvuru sonuçları açıklanacak ve adayların ne zaman mülakata girecekleri belirlenmiş olacak. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.   

 

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?  

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre, 23. Dönem POMEM alımları kapsamında toplam 10 bin polis memuru alınacak. Adaylardan 8 bini lisans mezunları arasından 2 bini ise ön lisans mezunları arasından alınacak. Başvurucuların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gereklidir. Lisans mezunlarının P3 puan türünden en az 60, ön lisans mezunlarının ise 70 puan almaları gereklidir. Adayların 30 yaşından gün almamış olmaları gereklidir. Mahkeme kararı ile yaş değiştirmelerde ise önceki yaş dikkate alınacaktır.  Kadın adaylar için 162 cm boy sınırı belirlenirken erkek adaylarda bu sınır 167 cm olarak belirlendi. Başvuru sürecinde başarılar.  

 

BAŞVURU YAPACAKLAR İÇİN DETAYLAR 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Başvuruda bulunacak adaylar detaylı bir sağlık taramasından geçirilecektir. Yönetmelikte yer alan hükümlere uymayan kimseler elenecektir. Tüm aşamaları geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak ve olumlu olması durumunda kişinin adaylığı kabul edilecektir. Aksi takdirde kişi aday olamayacak ve bu karara karşı idare mahkemesine başvurabilecektir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

Önlisans mezunları başvuru için : https://onbasvuru.pa.edu.tr/ 

Lisans mezunları başvuru için : https://basvuru.pa.edu.tr/ 

POMEM polis memuru E Devlet Polis Akademisi Başkanlığı Önlisans Lisans

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları