4 Kamu Kurum ve Kuruluşu 2060 Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan yayınlayan kamu kurumları personel alımı yapıyor. Yayınlanan ilanlara göre toplamda 2060 personel alımı yapılacaktır. Alım yapacak kurumların şartları ve başvuru detayları haberimizde

4 Kamu Kurum ve Kuruluşu 2060 Personel Alımı Yapıyor!
4 Kamu Kurum ve Kuruluşu 2060 Personel Alımı Yapıyor! Duran Can Ateş
Bu içerik 15185 kez okundu.

 

Kamu kurumları hem kendi siteleri hem de Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanlar toplamında 2060 personel alımı yapılacaktır. Yayınlanan ilanlara göre 4 farklı kamu kurumu alım yapacaktır. İşte alım yapacak o kurumlar

Alım Yapacak Kurumlar

Diyanet İşleri Başkanlığı

Kamu Denetçiliği Kurumu

TUSAŞ

Sağlık Bakanlığı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı

518 personel alımı yapılacaktır.

Yayınlanan ilk ilan ile 55 uzman yardımcısı alımı yapılacağı duyurulmuştur. Buna ilana son başvuru tarihi 17 Ekim 2018 olarak duyurulmuştur.

Yayınlanan ikinci ilan ile  463 personel alımı yapılacağı duyurulmuştur. Buna ilana son başvuru tarihi 19 Ekim 2018 olarak duyurulmuştur.

 

TUSAŞ Personel Alımı

Sürekli İyileştirme ve Yalın Üretim Mühendisi, Jet Eğitim ve Hafif Taaruz Uçağı Projesi, Milli Uydu Projeleri, Yük Mühendisi, Ağırlık ve Denge Mühendisi, Uçuş Performans Mühendisi, İtki Aerodinamiği Mühendisi, Aeroelastik Mühendisi, Donanım Tasarım Mühendisi, Aviyonik Yazılım Geliştirme Mühendisi, Aviyonik Yazılım Doğrulama Mühendisi, Engelli Personel (Teknisyen) ve Engelli Personel (Mühendis, Uzman) kadrolarından  alımı yapılacaktır.

 

Kamu Denetçiliği Kurumu Personel Alımı

15 uzman yardımcısı alımı yapılacaktır.

7 Uzman Yardımcısı alımı hukuk bölümünden yapılacaktır.

8 Uzman Yardımcısı Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, İktisat ve İşletme Fakülteleri bölümlerinden yapılacaktır.

Adaylar için başvuru süreci 22 Ekim 2018 tarihinde başlayıp 5 Kasım 2018 tarihinde son bulacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Başasistan alımı yapılacaktır.

Bakanlık tarafından "16 Temmuz 2018 tarihinde Bakanlığımız internet sitesi duyurular kısmında ilan edilen Başasistanlık sınavı başvuru süresi, Başasistanlık Sınavı Bilimsel Danışma Komisyonunun 2 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda alınan karar gereği 31 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır."  açıklaması yapılmıştır.

memur alımları kamu memur alımları memur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak