DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar

3 farklı kamu kurumu yayımladıkları alım ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. KPSS'ye girmiş olmak şartıyla ve 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanlara dair diğer bilgileri haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar
DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar Duran Can Ateş
Bu içerik 13310 kez okundu.

 

DSİ, TSE ve MTA Kamu Personeli Alımı Yapıyorlar 

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre, 3 farklı kamu kurumu yayımladıkları alım ilanları ile kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. KPSS'ye girmiş olmak şartıyla ve 60 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli pozisyonlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu. İlanlara dair diğer bilgileri haberimizde aktarıyoruz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR     

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Bilindiği üzere kamu kurumları farklı platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerinin bu eksikliklerini gideriyorlar.  

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımları geçekleştirmeye devam etmekte buna göre, Bu kapsamda ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizler için derledik. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta, İŞKUR ve DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarına ilişkin kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yayımladığı alım ilanıyla 60 KPSS puan şartıyla koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Manisa illerinde toplam 15 personel istihdamının sağlanacağı alım ilanında üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun adaylar başvuruda bulunabilecek.  

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında Telefon Santral Operatörü, Puantör ve Aşçı Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü de personel alım ilanını Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladı. Yayımlanan ilana göre kurum Odacı-Meydancı alımı yapacak. İlanlara başvurularda başarılar dileriz.    

 

BAŞVURU KOŞULLARI 

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre, 3 farklı kurum tarafından Devlet Personel Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuruda bulunmak için aşağıda yer alan şartlara haiz olmanız gerekiyor. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.   

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz.   

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ilanı yayımlayan kurumun belirttiği yöntemle yapacaklar. Tüm bu detaylar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

TSE kamu personeli alım ilanı için https://www.tse.org.tr/ 

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını kurumun internet sitesi üzerinden gerekli evrakların sisteme yüklenmesi ve online olarak özgeçmiş doldurulması suretiyle yapacaklardır. İlana başvurular 23 Ekim 2018 tarihinde başladı ve 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir.  

 

DSİ kamu personeli alım ilanı için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx 

Kadro detayları, alım yapacak devlet kurumları ve başvuru koşularına dair detayları aktardığımız alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar yukarıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler.  

Başvuru şartlarına haiz olanların herhangi bir İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. Diğer yandan son başvuru tarihinin resmi tatile rastlaması durumunda ise bir sonraki iş günü başvuruların kabul edileceği duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

  

 

İŞKUR İl Müdürlüğü KPSS Devlet Personel Başkanlığı Türkiye İş Kurumu Türk Standartları Enstitüsü İŞKUR DPB

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor