DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 200'ü kadrolu ve 5 bin 900'ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 kamu personeli alımı yapacak. Kadro dağılımı ise şöyle. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Yapacak
DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Yapacak Duran Can Ateş
Bu içerik 13830 kez okundu.

DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Yapacak 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı 200'ü kadrolu ve 5 bin 900'ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 kamu personeli alımı yapacak. Kadro dağılımı ise şöyle. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Çok sayıda özel sektör firması ile kamu kurumu personel alım ilanları yayınlamakta buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı 2019'da 200'ü kadrolu ve 5 bin 900'ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 kamu personeli alımı gerçekleştirecektir. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.   

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019'da kadrolu 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz.    

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı buna göre, Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Başvuru sürecinde başarılar.    

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaş ve soydaşlara dini ve kültürel hizmetlerin düzenli, etkin ve koordineli yürütülmesi amacıyla ihtiyaç duyulan ülkelerde müşavirlik, ataşelik ve koordinatörlük kurulmasıyla ilgili işlemleri de yürütecek. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak