Kamuya KPSS'li KPSS'siz 4 Bin 320 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı İlanları

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere yeni ilanlar yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya 4 bin 320 kişilik kadro ile memur personel alınacak. Sizler için hazırladığımız bu haberimizde başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşabileceksiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Kamuya KPSS'li KPSS'siz 4 Bin 320 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı İlanları
Kamuya KPSS'li KPSS'siz 4 Bin 320 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı İlanları Duran Can Ateş
Bu içerik 11140 kez okundu.

Kamuya KPSS'li KPSS'siz 4 Bin 320 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı İlanları 

Ülke genelinde Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte, Buna göre, Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere yeni ilanlar yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya 4 bin 320 kişilik kadro ile memur personel alınacak. Sizler için hazırladığımız bu haberimizde başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşabileceksiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR   

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti bünyesi altında bulunan birçok kamu kurumu ve kamu kuruluşu bünyesindeki çalışan eksikliğini karşılamak için alım yapacağını belirtti. Bu yönde ilanlar yayımlandı ve adaylar başvuru tarihleri içerisinde başvurularını gerçekleştirebilecekler. Kasım ayı içerisinde birçok kurum memur alımı ve kamu personeli alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre toplamda 4 bin 320 kişilik boş kadro ile alım yapılacak ve adaylar bu ilanlar sayesinde hayalini kurdukları kadroya kavuşabilecek. Ayrıca adayların bu pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için belirtilen özel ve genel nitelikleri taşımaları zorunludur. Bazı kamu kurumları adaylardan KPSS şartı arıyorken bazı kurumlar ise KPSS şartı aramıyor. Başvuru sürecinde başarılar.    

  

ALIM YAPACAK KURUMLAR: 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Kamuya KPSS Puanı esas alınarak, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Eynesil Belediyesi, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Şırnak Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Eti Maden İşletmeleri, Ardeşen Belediyesi, TCDD, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Milli Güvenlik Kurulu, Kafkas üniversitesi, İçişleri Bakanlığı, Atatürk Üniversitesi, Yargıtay Başkanlığı, Bağcılar belediyesi memur personel alımı yapacaklar. Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumu olmadan ise, Hakkâri üniversitesi, Antalya Devlet opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Süleyman Demirel üniversitesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Dışişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Adalet bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Millî Savunma Bakanlığı bünyesine alım yapacak. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz.    

 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? 

Çeşitli kurum ve kuruluşlar personel alımı yapmakta, yayımı yapılan bu kurumları siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz. Kamu ilanlarına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gereklidir. Özel olarak ise adaylardan, Yaş şartı, Eğitim Şartı ve KPSS şartı gibi nitelikler aranıyor. Tüm bu niteliklere sahip olan adaylar ilgili kurumlar tarafından sınava tabii tutulacaklardır. Sınavda başarılı olan adaylar ise kadroya alınacak. Sınava değerlendirme için adayların KPSS puan sırasına bakılarak en yüksek puandan başlanarak en düşüğüne göre kadro sayısının kat sayısı kadar aday çağırılacaktır. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.    

  

GENEL ŞARTLAR: 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Adaylardan kamu ilanlarına başvuru yapabilmeleri için genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak. Başvuru sürecinde başarılar dileriz.    

 

ÖZEL ŞARTLAR: 

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu personel alımları yayınlandı buna göre, Adaylardan özel olarak, Yaş, Eğitim, KPSS gibi nitelikler aranacak, Buna göre kamu ilanlarına başvuru yapacak adaylardan yaş olarak, Devlet memurluğu kadroları için 35, Zabıta Memuru kadroları için 30 ve Askeri Personel pozisyonları için 25 yaşını doldurmamış olmaları gerekir. Eğitim olarak ise, En az Lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek ve alım kadroları içerisinde Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylara kadroları bulunuyor. Bu bağlamda Liselerin ilgili meslek veya düz lise mezunu olmak, Ön Lisans mezunları için iki yıllık yüksekokul mezunu olmak ve Lisans mezunları için Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekir. Ayrıca Yurtdışında eğitim almış olan adaylar ise YÖK onaylı ve denkliği bulunan Yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir. Başvuruda bulunacak adaylara başarılar dileriz. 

 

BAŞVURULARA İLİŞKİN DETAYLAR: 

Kurumların personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Buna göre, Yeni yayınlanan ilana göre, İlgili kurumlara başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumların belirttiği tarih aralığında gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre Birçok kurumun başvuruları Kasım ayı içerisinde başladı ve adaylar başvurularını kasım ayı veya aralık ayı içerisinde tamamlayacaklar. Adaylar başvurularını ise, Başvuru tarihleri içerisinde, Elektronik ortamda, Şahsen veya Posta yolu ile yapmaları gerekmektedir. Kamuya yayımlanan ilanlara ulaşmak için hazırladığımız Kasım Ayı Kamuya İşçi, kamu Personeli ve Memur Alımları! Lise, Ön Lisans ve Lisans adlı haberimizi inceleyerek ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda sizler için hazırladığımız tablo yardımı ile, Alım yapan kurumlara, Son başvuru tarihine, İlanın detaylarına ve KPSS şartı olup olmadığına ulaşabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

 

Alım Yapacak 
Kurum veya 
Kuruluş ve 
Pozisyon 

 

KPSS Şartı 

Alınacak Personel Sayısı 

Son Başvuru Tarihi 

 

KKK 

Yok 

- 

31/12/18 

 

KKK Uzman Erbaş 

Yok 

- 

31/12/18 

 

SYDV 

KPSS 60 

- 

- 

 

Sağlık Bakanlığı 

Yok 

1527 

31/12/18 

 

MSB 

Yok 

- 

26/11/18 

 

Eynesin Belediyesi 

KPSS 55 

8 

22/11/18 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı 

Yok 

14 

07/12/18 

 

Adalet Bakanlığı 

Yok 

400 

16/11/18 

 

BTK 

Var 

47 

23/11/18 

 

Şırnak Belediyesi 

KPSS 65 

10 

23/11/18 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı 

KPSS 60 

10 

22/11/18 

 

Dışişleri Bakanlığı 

Yok 

50 

26/11/18 

 

Erciyes Üniversitesi 

Var 

43 

- 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri 

KPSS 60 

- 

22/11/18 

 

Eti Maden İşletmeleri 

Var 

104 

21/11/18 

 

Jandarma Genel Komutanlığı 

Yok 

- 

29/11/18 

 

Ardeşen Belediyesi 

Var 

3 

30/11/18 

 

TCDD 

Var 

157 

24/11/18 

 

Dışişleri Bakanlığı 

Yok 

1 

23/11/18 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi 

Var 

50 

30/11/18 

 

Milli Güvenlik Kurulu 

Var 

20 

30/11/18 

 

JSGA 

Yok 

1457 

26/11/18 

 

BDDK 

Var 

150 

26/11/18 

 

Süleyman Demirel Üniversitesi 

Yok 

75 

21/11/18 

 

Kafkas Üniversitesi 

Var 

17 

30/11/18 

 

İçişleri Bakanlığı 

Var 

12 

30/11/18 

 

İznik Belediyesi 

Var 

1 

03/12/18 

 

Çekmeköy Belediyesi 

KPSS 60 

15 

07/12/18 

 

Antalya DOB 

Yok 

1 

19/11/18 

 

Atatürk Üniversitesi 

Var 

55 

30/11/18 

 

Yargıtay Başkanlığı 

KPSS 60 

38 

23/11/18 

 

Bağcılar Belediyesi 

KPSS 60 

40 

07/12/18 

 

İçişleri Bakanlığı 

Var 

15 

21/12/18 

 

Hakkari Üniversitesi 

Yok 

2 

30/11/12 

 

TOPLAM 

 

 

 

 

 
 

     style="display:block"
     data-ad-format="autorelaxed"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="9613942087">

KPSS Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Eynesil Belediyesi Bilgi Teknolojileri Kurumu Şırnak Belediyesi Sahil Güvenlik Komutanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Eti Maden İşletmeleri Ardeşen Belediyesi TCDD Bursa Büyükş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor