Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Öğretmen Alımı

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 20 bin öğretmen alımı için branşlara göre kontenjan dağılımını yayınladı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Öğretmen Alımı
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Öğretmen Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 5418 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin Öğretmen Alımı 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta buna göre, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 20 bin öğretmen alımı için branşlara göre kontenjan dağılımını yayınladı.  Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Geçtiğimiz aylarda kurum ve kuruluşlar personel alımlarına hız verdi ve alımlar gerçekleştirmek için ilanlar yayınlandı buna göre, Branşlara Göre Kontenjanlar; 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında hangi branştan ne kadar personel alınacağı merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığı bugün kontenjan bilgilerini yayınlayarak merakları gidermiş oldu. Bu kontenjanlara göre en çok alım yapılacak olan alan sınıf öğretmenliği oldu. Başvuru sürecinde başarılar.  

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Kurumlar personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre,  Sınıf öğretmenliği alanında toplam 3 bin 47 öğretmen alımı gerçekleştirilecek. Diğer alanlardaki alım sayısı ise şöyle belirlendi: Türkçe 1.093, rehberlik 1.056, okul öncesi öğretmenliği 1.601, özel eğitim 1.002, İngilizce 2.038, ilköğretim matematik 1.401, din kültürü ve ahlak bilgisi 1.910 ve beden eğitimi 845. 

 

  

İLANLARA DAİR BAŞVURU KOŞULLARI   

Kamu kurum, kuruluş ve özel sektör firmaları alımlar yapmak üzere KPSS’siz ve KPSS’li kamu  personel alımları yayınlandı buna göre, Ücretli öğretmenlik alımı için başvuru yapacak adayların 2017 veya 2018 yılında yapılmış olan KPSS sınavlarından en az 50 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir. atama yapılacak bölüme göre 50 puan alınması gereken puan türü de değişmektedir. Adayların TC vatandaşı olmaları ve bunun yanı sıra memuriyete engel bir ceza almamış olmaları gereklidir. adaylar başvurularını online bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra hangi sınav merkezinde sözlü sınava alınacakları da internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. Hali hazırda askerlik görevi yapmakta olanlar da sınava girebilecektir. Ancak bunun yanı sıra askerde olduklarına dair bir belgeyi de teslim etmeleri gerekmektedir. Sözlü sınav sonucunda da başarılı olan adaylar tercih yapacaklardır. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.   

 

 

Öğretmen alımı için http://www.meb.gov.tr/ 

KPSS MEB Milli Eğitim Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak