İSKİ: 16 Kadro İle 461 Personel Alımı Yapacak

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere yeni bir alım ilanı yayımladı.

İSKİ: 16 Kadro İle 461 Personel Alımı Yapacak
İSKİ: 16 Kadro İle 461 Personel Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 6812 kez okundu.

Yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği hükümlerine göre toplamda 461 kişilik boş kadro ile alım yapılacak.

Buna göre İSKİ Mühendis, Şehir Plancısı, Kütüpahaneci, Mimar, İstatikçi, Kimyager, Peyzaj Mimarı, Grafiker, Restoratör, Psikolog, Biyolog, Hemşire, Tercüman, Bilgisayar İşletmeni, Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarına 461 memur personel alımı yapacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilana başvuru yapacak adyalardan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ( İSKİ ) genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeleri gereklidir.

Ayrıca özel olarak ise, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, 2018 senesinde Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise Mezunları için KPSSP84, Lisasn mezunları için KPSSp3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dil Sınavından ( YDS ) en az C seviyesinde İngilice dilinden puan almış olmaları ve alım pozisyonuna göre belirtilen eğitim seviyesini tamamlamış olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularına 03 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 10 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. 

Buna göre başvurular elektornik ortamda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü resmi intnet sitesi olan, basvuru.iski.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca bunun dışında yapılak veya başvuru yaparken evrakların yanlış olduğu veya eksik olduğu durumlarda başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Başvurusunu yapan adaylar için KPSS puan sıralaması yapılacak olup, Sıralama neticesine göre kadro sayısı 5 katı kadar aday sınava katılacak olup, Sınav için evrak teslim ilanı 17 Aralık 2018 tarihinde açıklanacaktır.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü memur personel eksikliği İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi sınav ve atama yönetmeliği hükümleri 461 kişi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak