Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı ne Zaman Yapacak?

Geçtiğimiz Eylül ayında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı bir televizyon programında Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri’ne 15 bin personel alımı yapılacağının müjdesini vermişti.

Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı ne Zaman Yapacak?
Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı ne Zaman Yapacak? Osman Atalay
Bu içerik 3138 kez okundu.

Açıklamanın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen Adalet Bakanlığı’ndan konuyla ilgili herhangi bir ilan veya duyuru yayımlanmadı.

Bakan Gül’ün açıklamasında söylediği adli ve idari yargı için hakim ve savcı alımı ile ilgili süreç başladı ve devam ediyor. Bununla birlikte gözler Adalet Bakanlığı ve CTE için 15 bin personel alımının ne zaman yapılacağına çevrildi. 

Lisans ve lise düzeyinde 2018 KPSS puanlarının açıklanmasının ardından ön lisans KPSS puanlarının da açıklanmasıyla adaylar alım için hazır. 2018 sene puanları ile başvurulacak 15 bin personel alımı için adaylar Adalet Bakanlığı’ndan yapılacak duyuruyu bekliyor.

ALIM İLANI NE ZAMAN VERİLECEK? KONTENJANLAR NASIL DAĞILACAK?

Adalet Bakanlığı’ndan önümüzdeki günlerde ilan verilmesi bekleniyor. Aralık ayında başlayacak süreç için 2018 sene bitmeden başvuruların alınması ve sürecin şekillenmesi sağlanacak. 

Ceza ve Tevkiflerinin kontenjan doluluk oranı yüzde yüzün üzerine çıkması sebebiyle personel yetersizliği de göz önüne alındığında sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması öngörülüyor.

Kontenjan dağılımı da yayımlanacak duyuru ile netlik kazanacak. Önceki alımlara nazaran yaş şartında da iyileştirilmeye gidilmesi konusunda adaylardan önemli ölçüde talep var.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri AdaleBakan Gült Bakanlığı adli ve idari yargı için hakim ve savcı alımı CTE 15 bin personel alımı 2018 KPSS puanları ön lisans KPSS puanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak