İSKİ: 461 Kamu Personeli Alımı Yapacak

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından Resmi Gazete aracılığı ile geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlanmıştı.

İSKİ: 461 Kamu Personeli Alımı Yapacak
İSKİ: 461 Kamu Personeli Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 31745 kez okundu.

Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda 461 kamu personeli alımı yapılacağı söylendi. Söz konusu personel alım ilanında belirtilen kadrolara göre işe alınacak olan personeller en az 3 bin TL maaş alacakken kadrolara göre en çok maaş ise 15 bin TL olacaktır. 

BAŞVURU VE KADRO DETAYLARI

Söz konusu ilanda alım yapılacak kadrolar "Teknisyen, tekniker, bilgisayar işletmeni, tercüman, hemşire, biyolog, psikolog, restoratör, grafiker, peyzaj mimarı, kimyager, istatistikçi, mimar, kütüphaneci, şehir plancısı, mühendis" şeklinde belirtilmişti. 

İlana başvrular ise 3 Aralık'ta başlayacak. Başvuruları 10 Aralık'a kadar devam edecek olan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını https://basvuru.iski.gov.tr" web adresi üzerinden yapacaklardır. 

Elektronik ortamda başvuruda bulunan adaylar arasından T.C. Kimlik Numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edilmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday evrak teslimi için 17/12/2018 tarihinde https://basvuru.iski.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Bu ilana başuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre adaylar aranan şartlar şöyle:

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

7. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ Resmi Gazete 461 kamu personeli alımı 3 bin TL maaş maaş 15 bin TL ÖSYM kayıtları KPSS puanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak