Kamuya 1600 Memur ve Personel Alımı Yapılacak

Ülkemizdeki yüzlerce kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda ve farklı niteliklerde alım yapmaktadırlar.

Kamuya 1600 Memur ve Personel Alımı Yapılacak
Kamuya 1600 Memur ve Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 24658 kez okundu.

Söz konusu ilanlar, kurumların resmi internet siteleri üzerinden, İŞKUR aracılığı ile, Devlet Personel başkanlığı tarafından veya Resmi gazete tarafından duyuruldu. 

1600 MEMUR PERSONEL ALINIYOR

Bir çok kurum toplamda 1600 memur alımı ve personel alımı yapacaklar. Buna göre, Bir çok Belediye, İçişleri Bakanlığı, Farklı Üniversiteler, Milli Savunma Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, İSKİ, Eti Maden İşletmeleri, TÜVASAŞ, TEMSAN, Karayollları Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları toplamda 1600 memur personel alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlgili kurumlara başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi doğrultusunda, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

Ayrıca söz konusu alımlar için adaylardan Kamu Personeli Seçme sınavı şartı aranacak olup, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 55 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir. Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPACAK BELEDİYELER

İznik Belediyesi 1, Çekmeköy Belediyesi 15, Bağcılar Belediyesi 40, Gürpınar Belediyesi 2, Trabzon Büyükşehir Belediyesi 221, Deliilyas Belediyesi 1 olmak üzere alım yapacaklar. 

Bir çoğu Zabıta Memuru alımı yapacak ve Zabıta memuru alımları için Erkeklerden 167 cm ve bayanlardan 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gibi şartlar aranıyor. 

Ayrıca yapılacak sınavın başvuru tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamaları ve daha önce çalıştıkları kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmaları gerekmektedir.

ALIM YAPACAK ÜNİVERSİTELER

Kamuya alım yapacak ve başvuru süresi geçmemiş olan üniversiteler, Dicle üniversitesi 2, Bolu Abant İzzet baysal üniversitesi 9, Pamukkale Üniversitesi 3, Dicle Üniversitesi 2 ve Kocaeli Üniversitesi 90 personel alacak. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Kamuya belediyeler ve üniversiteler dışında bakanlıklar ve kamu kurumları memur alımı yapmaktadırlar. Buna göre, İçişleri bakanlığı 15, Milli Savunma bakanlığı 523, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 45, İSKİ 461, KSİÜ 6, Eti Maden İşletmeleri 1, TÜVASAŞ 43, TEMSAN 30, Karayolları Genel Müdürlüğü 43 kişilik boş kadro ile memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacak. 

İlgili alım pozisyonları içerisinde en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

kamu kurumu kamu kuruluşu memur personel eksikliği kurumların resmi internet siteleri üzerinden İŞKUR aracılığı ile Devlet Personel başkanlığı Resmi gazete 1600 memur alımı ve personel alımı Milli Savunma Bakanlığı Göç İdares

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak