Adalet Bakanlığı ve CTE 17 Bin Memur Alımı Yapacak

Merakla beklenen ilanların başında gelen Adalet Bakanlığı memur alım süreciyle alakalı gündeme önemli bir açıklama yansıdı.

Adalet Bakanlığı ve CTE 17 Bin Memur Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı ve CTE 17 Bin Memur Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 2843 kez okundu.

Bu açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapıldı ve memur alımı bekleyenlere müjdeli haberi verdi. Yüzbinlerce kişi tarafından ilgiyle ve merakla takip edilen Adalet Bakanlığı memur alımlarına yönelik, mevcut personel sayısından ve bu sayıdaki yaşanacak artıştan bahseden Bakan Gül, memur alımının yapılacağını aktardı. 

Memur alımı bekleyen vatandaşlara müjdeli haberi dolayı yoldan aktaran Bakan Gül, mevcut personel sayısının 41 bin civarında olduğunu ve 2019 yılı itibariyle bu sayının 48 bine çıkarılacağına aktardı. 

Bakan Gül' ün açıklamalarının ardından da yine Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) bünyesine yapılacak alımlar merak edildi. 

CTE alımı için açıklama gerçekleştirilmemiş olsa dahi daha önceki alımlardan yola çıkılarak İKM kadroları başta olmak üzere çok sayıda kadro için memur alım ilanlarının yayımlanması beklenmektedir. 

ADALET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI HANGİ KADROLARA YAPILIYOR?

Adalet Bakanlığı' nın daha önceki memur alımları incelendiğinde zabıt katibi, icra katibi, şoför, memur, teknisyen, aşçı, hizmetli, psikolog, istatistikçi, kaloriferci, avukat, sosyal çalışmacı gibi kadrolara memur alımları yapıldığı görülmektedir. 

Adalet Bakanlığı memur alım süreci Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Adalet Bakanlığı memur alımları Bakan Gül memur alımı 7 binlik memur alım süreci Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE Adalet Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak