istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak Başvurular Başladı mı? Son Durum ne?

OBM Türkiye Almanya işçi alımı konusunda sürecin ne olduğu bilinmiyor.

Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak Başvurular Başladı mı? Son Durum ne?
Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak Başvurular Başladı mı? Son Durum ne? Osman Atalay
Bu içerik 13623 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

OBM Türkiye tarafından yapılan açıklamada Almanya' da çalıştırılacak 10 bin işçi alım sürecine dair ilanların yayımlandığı, İŞKUR işbirliğinde bu kişilerin 6 aylık süre boyunca Almanya' da çalıştırılarak en az 3 bin euro maaş ile görev alacaklarına yer verilmişti. 

Yapılan açıklamalardan sonra yüzbinlerce kişi tarafından başvuru adresleri merak edildi. Başvuru adresinin de kamuoyuna yansıtılmasıyla beraber, firma websitesi üzerinden yüzbinlerce başvuru aldı ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. 

Bu zamanda firmanın websitesi çöktü, yenilendi ve tekrar kullanıma açıldı. Bu durumların yaşandığı esnada konsolosluk tarafından açıklama yapılarak, şirketin mevcutta böyle bir faaliyetinin bulunmadığına yer verildi. Benzer bir açıklama da zaten daha önce İŞKUR tarafından yapılmıştı ve şirketin İŞKUR nezdinde herhangi bir başvurusunun bulunmadığı söylenmişti.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Resmi kurumların açıklamalarından sonra OBM Türkiye isimli şirket tarafından da açıklama yapıldı. Bu açıklamada, özel sektör şirketi olduklarına, yıllardır bu şekilde yurt dışında belirli meslek gruplarına yönelik işçileri aldıklarına ve geçici süreli olarak yurtdışında çalıştırdıkları değinildi. 

Şirket yetkilisi tarafından yapılan açıklamada " Biz özel sektörüz. Almanya'da özel sektör ile anlaşmalar yaparak tam 10 yıldır istihdam sağlıyoruz. Nitekim Alman konsolosluğu da açıklamanın sonunda bizi doğrulayarak 'Nitelikli bir meslek eğitimi almış, uzman personele Almanya'da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır' demiştir. 

Biz özel sektörün bu ihtiyaçlarına tam 10 yıldır başka ülkelerden zaten cevap veriyoruz. Neden Türkiye'den de olmasın dedik. Almanya OBM'nin "obm-aviation.de" adlı internet sitesinde faaliyetlerimiz ve kurumsal kimliğimiz tüm detayları ile yer almaktadır. 

Önyargıyla yaklaşanlar ve özellikle araştırmadan sosyal medyada bilinçsizce şirketimize saldıranlar karşısında yasal haklarımız mahfuzdur.

3 BİN EURO MAAŞLA İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI

Daha önce yapılan açıklamada 3 bin euro maaşla Almanya' da çalıştırılacak işçilere yönelik bir başvuru ekranı açılmıştı şuan itibariyle bu başvuru ekranına ulaşılamıyor. 

400 bin üzerinde başvuru aldığı açıklanan Almanya işçi alımı konusuyla alakalı, başvuruların tekrar ne zaman açılacağı bilinmiyor. 

OBM Türkiye Almanya işçi alımı OBM Türkiye tarafından yapılan açıklama Almanya İŞKUR OBM Türkiye isimli şirket
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne İç Denetçi Alınacak
Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne İç Denetçi Alınacak
MSB Genel Kurmay Başkanlığı: Sivil Memur Alımı Gerçekleştirecek
MSB Genel Kurmay Başkanlığı: Sivil Memur Alımı Gerçekleştirecek