3 Kamu Kurumu: 581 Memur ve Personel Alımı Yapacak

Ülkemizdeki kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapmaktadırlar.

3 Kamu Kurumu: 581 Memur ve Personel Alımı Yapacak
3 Kamu Kurumu: 581 Memur ve Personel Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 14025 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre 3 kamu kurumu toplamda 581 kişilik boş kadro ile alım yapacaklar.

3 KURUM 581 MEMUR PERSONEL ALIYOR

3 kurum 581 kişilik alım yapacak. Buna göre Milli Savunma bakanlığı, TÜVASAŞ ve İçişleri Bakanlığı alım yapacak.

Milli Savunma bakanlığı 523 kişilik boş kadro ile farklı mühendislik alanlarında alım yapacak. Alımlar Ankara, İstanbul, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Niğde, Afyonkarahisar, Çanakkale Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Kocaeli, İzmir, Konya, Isparta, Van, Sivas ve Adana illerinde alım yapılacak.

TÜVASAŞ ise, 43 kişilik kadro ile 10 Makine Mühendisi, 17 Elektrik Elektronik Mühendisi, 5 Endüstri Mühendisi, 2 Metalurji Malzeme Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi ve 7 Bilgisayar Mühendisi alacak.

İçişleri bakanlığı ise yapacağı sözlü sınav sonucuna göre 15 kişilik boş kadro ile Avrupa Birliği uzman yardımcısı alacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranacak olup bu nitelikleri taşıyan adaylara Giriş sınavı yapılacaktır. 

Söz konusu olan Giriş sınavına katılacak adayların KPSS den almış oldukları puan türüne göre bir sıralama yapılacak ve kadro sayısının kat sayısı kadar aday sınava tabi tutulacak. Sınavları başarılı ile geçen adayların ise ilgili kadrolara ataması yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Milli Savunma bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TÜVASAŞ adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmiş olmak gibi genel nitelikler aranacak.

İlgili kadrolar için özel olarak ise, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSS P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirtilen eğitim seviyesinde mezun olmuş olmak şartları aranır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Söz konusu kurumlar için başvurular geçtiğimiz günlerde başlamıştı ve artık sona ermektedir. Buna göre artık sona eriyor. Adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.

kamu kurumları kamu kuruluşları memur personel eksikliği 3 kamu kurumu 3 kurum 581 kişilik alım yapacak Milli Savunma bakanlığı TÜVASAŞ İçişleri Bakanlığı alım yapacak İçişleri Bakanlığı 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor