KAÇKARBİR: 80 ve Üzeri KPSS Puanı İle İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Rize’de faaliyet gösteren ve trafik kazaları, ilk yardım, olaylara ani müdahale ederek söndürme soğutma gibi kurtarma çalışmalarını da yürüten KAÇKARBİR personel açığını gidermek için KPSS puanı ile itfaiye eri alımı yapılacağını açıkladı.

KAÇKARBİR: 80 ve Üzeri KPSS Puanı İle İtfaiye Eri Alımı Yapacak
KAÇKARBİR: 80 ve Üzeri KPSS Puanı İle İtfaiye Eri Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 1504 kez okundu.

Erkek ve Kadın itfaiye eri adaylarının 9/1 derecesindeki itfaiye eri alımlarında KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri almak gerekli bu kadroda 1 kişi istihdam edilecek. 

Adayların c sınıfı ehliyet sahibi olmaları gerekmekte. Eğitim şartında ise Acil yardım ve Afet Yönetimi lisans bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Diğer itfaiye alım kadrosunda 10/2 derecesinde 2 kişi istihdam edilecek. Adayların C sınıfı ehliyeti olması, 2 yıllık İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerinden mezun olmaları istenildi. KPSS p93 puan türünden 70 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURUDA İSTENİLEN EVRAKLAR

Nüfus cüzdanı fotokopisi, ehliyet aslı veya noter onaylı örneği (aslını getirenler için aslını ibraz etmeleri üzerine birlikte sureti tasdik edilebielcek), asli sicil belgesi, ikamet belgesi, diploma yada mezuniyet belgesi, (yabancı okullardan mezun olanlar aslını göstermeleri üzerine onaylı örneği tasdik edilebilecek.) KPSS sonuç belgesi, görevini yapmaya engel olmadığına dair beyan, 2 adet fotoğraf, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmadığına dair beyan, son olarak başvuru formunu birliğin resmi internet sitesinden temin edilerek, fotoğrafın bir tanesini form üzerine yapıştırılacak.

Başvurular 10 Ocak 2019 tarihi ile 21 Ocak tarihleri arasında yapılabilecek. Adayların Karadeniz Sahil Yolu Ardeşen/ RİZE adresindeki adrese evrak teslimi şahsen yapmaları istenildi. Posta ile başvuru kabul edilmeyecek.

KAÇKARBİR personel açığını gidermek için KPSS puanı ile itfaiye eri alımı KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri almak KPSS p93 puan türünden 70 ve üzeri puan alan adaylar KPSS sonuç belgesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak