Bakan Pakdemirli' den Müjdeli Haber

Türkiye’de Tarım Öğreniminin 173. Yıl Dönümü etkinliğini düzenleyen Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı’nda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşma yaptı.

Bakan Pakdemirli' den Müjdeli Haber
Bakan Pakdemirli' den Müjdeli Haber Osman Atalay
Bu içerik 959 kez okundu.

Tarım Bayramı’nı kutlayan Bakan Pakdemirli, 10 Ocak 1846 tarihinde tarımın İstanbul Yeşilköy’deki Ayamama Çitliği’nde başladığını vurguladı. Buzağı desteklemesi ödeme takviminin belirginleştiğini ilk grup ödemelerin yarın saat 18.00 itibariyle yapılacağını söyledi. 

İkinci grup ödemlerin ise 18 Ocak Cuma saat 18.00 itibariyle gerçekleşeceğini konuşmasına ekledi. Ne kadar destek ödemesinin yapılacağı sorularına da yanıt getiren Bakan Pakdemirli, Toplamda 438 bin 284 yetiştiricimize 522 milyon lira buzağı desteklemesi ödemesi yapmış olacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

KÖYLÜNÜN FİKİRLERİ İLE YOLA DEVAM EDİYORUZ

Çiftçi ve köylünün fikir ve düşünceleri ile yola devam edildiğini belirten Pakdemirli, danışmanlarının değil onların yol göstericiliğinde politikalarımızı hep birlikte belirliyoruz. 

Sözlerine aynı zamanda “6 aylık Bakanlığım sürecinde 40'ın üzerinde ile gittim. “Danışmanlara gitmeyeceğim; en iyi danışman çiftçimiz, köylümüz' dedim ve bu noktaya gelmeye başladık” diyerek eklemede bulundu.

KENEVİR ÜRETİMİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Ocak ayında çiftçilere 2 milyar 35 milyon liralık destek verileceğini açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kenevir üretiminin arttırılacağını vurguladı. 

Şuan da 19 ilde kenevir üretimine izin verildiğini söyleyerek sözlerine ticari faaliyetin arz ve talebine göre lokasyonları da büyüteceklerini ekledi. Ayrıca bakanlığa bağlı Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü,19 Mayıs Üniversitesi ve TÜBİTAK iş birliğiyle bir araştırma projesi yürütüldüğünden bahseden Pakdemirli "önümüzdeki dönemde,ekolojik olarak kenevir üretiminin yapılacağı yeni yerlere izin vereceğiz.

Türkiye’de Tarım Öğreniminin 173. Yıl Dönümü etkinliğini düzenleyen Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı’nda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Tarım Bayramı’nı kutlayan Bakan Pakdemirli Bakan Pakdemirli Tarım v

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor