En Düşük Maaş 4.100 TL Olacak

Bandırma Belediyesi ile işçi sendikaları arasında imzalanan toplu sözleşme ile birlikte belediye çalışanlarının maaşlarına %30 oranında zam yapıldı.

En Düşük Maaş 4.100 TL Olacak
En Düşük Maaş 4.100 TL Olacak Osman Atalay
Bu içerik 2617 kez okundu.

Bu zamlar sonrasında en düşük maaşlı çalışan işçinin maaşı 4.100 liraya çıkacak. Asgari ücrete %26 oranında zam yapılırken Bandırma Belediyesi çalışanlarına %30 oranında zam yaptı. 

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bandırma Belediyesi Başkanı Dursun Mirza, işçilerin alacakları maaşın analarının ak sütü gibi helal olduğunu ifade etti. 

Mirza, işçilerin kendilerini güvende hissetmeleri için sendikalaşmaları gerektiğine de dikkat çekti. Pek çok işverenin veya kurumun sendikaya karşı mesafeli durmasına rağmen Bandırma Belediyesi’nin teşvik ettiğini de sözlerine ekledi. 

Enflasyonun %20’nin üzerinde gerçekleştiği bir ortamda işçilerin maaşlarının erimemesi için %30 zam veren Bandırma Belediyesi işçileri oldukça sevindirdi. 

Diğer belediyelerde çalışan işçiler de ücretlerine yüksek miktarda zam yapılmasını talep ediyorlar. Belediyelere göre değişen bir ücret tarifesinin olduğunu da ifade etmek gerekir. 

Her türlü durumda verilen ücretlerin asgari geçim indirimleri hariç olmak üzere 2.020 lira olması gereklidir. Bu miktarın altında işçi çalıştırmak yasalarımıza aykırıdır. 

Yılın sonlarına doğru vergi dilimlerinin değişmesi nedeniyle maaşların asgari ücretin altında kalması söz konusu olabilmektedir.

Bandırma Belediyesi en düşük maaşlı çalışan işçinin maaşı 4.100 liraya çıkacak Asgari ücret Bandırma Belediyesi çalışanları sosyal medya hesabı Bandırma Belediyesi Başkanı Dursun Mirza Enflasyonun %20’nin üzerinde gerçekleşti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı