Sözleşmeli Öğretmenlik Tercihleri ne Zaman Açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmen olarak atanmak isteyenlerin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı açıklamada.

Sözleşmeli Öğretmenlik Tercihleri ne Zaman Açıklanacak?
Sözleşmeli Öğretmenlik Tercihleri ne Zaman Açıklanacak? Osman Atalay
Bu içerik 1810 kez okundu.

MEB, 2019 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için 15 Ocak tarihini işaret etmişti. Sonuçların açıklanmasından adaylar 16 Ocak-18 Ocak tarihlerinde sınava dair itirazda bulunabilecekler. 

Sözlü sınava dair itiraz sonuçları, 24 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları gün içinde açıklanır açıklanmaz aşağıda yer alan linkten öğrenilebilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

3+1 yıl şeklinde hizmet edecek olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak. Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım belli oldu. 

Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğinde olacak. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip ediyor. Öğretmen atamaları ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek.

Sözleşmeli öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama tercihleri Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için sınıf ö

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları