TİKA 9 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek

TİKA 9 kamu personeli alımı başvurusu 21 Ocak’ta başlıyor. Peki adaylar hangi yolu izlemesi ve nasıl başvuru yapması gerekmektedir.

TİKA 9 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek
TİKA 9 Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 7158 kez okundu.

Alım Yapılacak Alanlar; TİKA, yayınladığı ilan ile farklı alanlarda personel istihdamı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu alanlar arasında hukuk, sosyoloji, antropoloji, maliye, uluslar arası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme ve iktisat bölümleri yer alıyor. 

Başvuru yapacak adaylardan KPSS puanı istenmektedir. Her bir bölüm için farklı puan türlerinden asgari puan olan 75’in alınması isteniyor. 2017 ve 2018 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından alınan puanlar geçerli sayılacaktır.

Başvuru yapacak adayların 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları aranan şartlardandır. 2017 veya 2018 yıllarında yapılan YDS sınavlarından en az B seviyesinde puan almış olmak da şartlar arasında sayılmıştır. 

Başvurular 21 Ocak tarihinde başlayacak ve 31 Ocak tarihinde sona erecektir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında giriş sınavına tabi tutulacaktır. Sınava kimlerin gireceği TİKA resmi internet sayfası üzerinden yayınlanacaktır. Kişilere özel bir tebligat yapılmayacaktır.

Dolayısıyla adayların internet sayfasını takip etmeleri son derece önemlidir. Ancak sınavı kazananların adreslerine tebligat yapılacaktır.

Atanmaya hak kazanan adaylara güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Soruşturma sonucu olumlu olan adayların ataması gerçekleştirilecektir. Ayrıca atama sonucu olumlu olan adaylar tanınan süre içerisinde görevlerine başlamalıdır. Aksi takdirde haklarını kaybedeceklerdir.

TİKA 9 kamu personeli alımı TİKA personel istihdamı KPSS puanı asgari puan olan 75’in alınması KPSS sınavlarından alınan puanlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor