Askerlik Sistemi Sil Baştan Yenileniyor

Milli Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalara göre yeni askerlik sisteminin detayları belli olmaya başladı.

Askerlik Sistemi Sil Baştan Yenileniyor
Askerlik Sistemi Sil Baştan Yenileniyor Osman Atalay
Bu içerik 1223 kez okundu.

Bu sisteme göre bedelli askerlik daimi hale gelecek ve askerlik yapmak isteyen kişilere 600 TL'ye kadar maaş verilecek.

Ayrıca askerlik yapan kişiler bakanlık tarafından sigortalanacak askerlik süresi boyunca Ailesi destek görecek ve teskere sonrasında işe girme konusunda bu kişilere kolaylık sağlanacak.

Askerlik hizmetini yerine getiren kişiler bu hizmet boyunca sigortalı olacak. Ayrıca yükümlü olan kişiler 600 liraya kadar maaş alacak gençler askerdeyken ailelerine destek sağlanacak askerler vazifelerini tamamladıktan sonra yani askerlik bitiminde iş bulmaları konusunda devletten yardım alacak.

KISA DÖNEMDE FAKÜLTE ŞARTI KALKIYOR

Kısa dönem askerlik yapmak için 4 yıllık fakülte bitiren ya da askere gitmemek için üniversite eğitime devam eden gençler için ise hem askere geç gitme hem de silâhaltına daha süre kalma adına bazı teşvikler yaratılacak. Artık fakülte okuyanlar ile okumayanlar arasında askerlik konusunda bir fark olmayacak.

Milli Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalara göre askerlik sistemi bedelli askerlik daimi hale gelecek askerlik yapmak isteyen kişilere 600 TL'ye kadar maaş verilecek Askerlik hizmetini yerine getiren kişiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor