İŞKUR Üzerinden: Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı' na Personel Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda, Polis Özel Harekat (PÖH) Daire Başkanlığı ve POMEM bünyelerinde geçici süreli görevlendirilmek koşuluyla Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında memur personel alımları gerçekleştirilecektir.

İŞKUR Üzerinden: Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı' na Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı' na Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 8452 kez okundu.

Yapılacak bu alımlara başvuruda bulunacak adayların, TYP kapsamında göreve başlatılacakları için sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmıyor olması, emekli maaşı ya da herhangi bir maaş almıyor olması gerekmektedir. 

Hizmetli kadrosuna yapılacak alımlara başvuru yapmak için ayrıca T.C vatandaşı olunması ve açıköğretim fakülteleri dışında bir kurumda eğitim alınmıyor olması (öğrenci) gerekli görülmektedir.

Toplum Yararına Program detayları

Bu alımlarda, işe başlayacak kişilerin geçici süreli olarak (kurum tarafından belirtilir) genellikle 3 veya 6 aylık periyotlar şeklinde çalışma zamanı belirtilen işlere yerleştirmeleri sağlanıyor. 

Kurumların çevre temizliği veya bakımı gibi işlerinin yapılmasında görev alan TYP kapsamındaki işçilerin maaşları devlet tarafından ödeniyor ve bu kişiler sigortalı olarak çalıştırılıyorlar. Kişilerin maaşları asgari ücret olarak ödeniyor.

Yayımlanan memur alımı için başvuru yapmak isteyen kişilerin İŞKUR üye profilleri üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Üye profillerinde eksiksiz ve güncel bilgileri bulunan adaylar, bu ilanlara başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Alımlarda üye profilinizdeki bilgilerin güncel ve eksiksiz olması önem arz ettiğinden, adayların üye profillerini güncel iletişim, eğitim gibi bilgileriyle güncellemeleri önerilmektedir. 

Yapılacak başvurular sonrası işe yerleştirmeler İŞKUR aracılığıyla kurum tarafından yapılmaktadır. 

İŞKUR üzerinde daha fazla sayıda toplum yararına program kapsamındaki ilana erişim sağlamanız mümkündür. Bahsi geçen ilanın TYP numarası aşağıda yer almaktadır.

İlan TYP numarası > 273334

İŞKUR Polis Özel Harekat PÖH POMEM Toplum Yararına Program TYP memur personel alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor