Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete' de yayımlanan kadro ihdasıyla gündeme gelmiş, yapılacak personel alımları için ayrılan kadrolara adaylar tarafından tepki gösterilmişti.

Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde
Sağlık Bakanlığından, Sağlık Personellerine Müjde Osman Atalay
Bu içerik 1875 kez okundu.

Teknikerler kendilerine kadro verilmeyişiyle alakalı sosyal medyada paylaşımlar gerçekleştirerek, alımlardaki kadrolara dikkat çekmeye çalışmışlardı. 

Konuya dair olarak yapılan açıklamada Sağlık Bakanı diyaliz teknikerlerine müjdeli haberi verdi. 

Sağlık Bakanı " Diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununu yürürlüğe girecek olan yeni yönetmelikle çözüyoruz. Bakanlık olarak diyaliz merkezlerinde daha nitelikli ve kesintisiz hizmet vermek amacıyla yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyoruz. 

Yürürlüğe girecek yeni yönetmelik ile Hemodiyaliz ve Periton Diyaliz Hemşireliği Sertifika Programlarını sonlandırıyoruz. Bu sayede istihdam sorunu yaşayan diyaliz teknikerlerinin önünün açılmasını sağlayacağız. 

Diyaliz merkezlerinde kademeli geçişle sadece diyaliz teknikerleri ile hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Sertifika programları devreye giriyor

Yönetmeliğin yayımlanmasıyla beraber daha önceden sertifika alan kişilerin hakları da korunacak ve mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacak. 

Bu sertifika programıyla birlikte, kademe kademe yapılacak bir geçiş üzerinden yalnızca diyaliz teknikerleriyle bir iş süreci yönetilecek. Bu bağlamda da Bakan tarafından yapılan açıklamada " Bu sayede kamuda yeterli diyaliz teknikeri kadrosu oluşuncaya kadar diyaliz hizmetlerinin aksamaması sağlanacaktır. 

Ayrıca daha önce periton diyalizi alanında görevlendirilmeyen diyaliz teknikerleri için Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı başlatarak bu alanda da görev yapmaları sağlanacaktır. 

Sağlık hizmetlerinde diğer meslek grupları için de benzer çalışmalar gündemimizdedir. Her meslek grubunun kendi alanında görevini yapması için gerekli düzenlemeleri yapacağız.

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete personel alımları sosyal medyada paylaşımlar Sağlık Bakanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor