TEDAŞ: Personel Alımı Gerçekleştirecek

TEDAŞ personel alımı başvuruları 15 Şubat’ta başlamış bulunmaktadır. Alım genel idari hizmetler kadrosundan yapılacaktır.

TEDAŞ: Personel Alımı Gerçekleştirecek
TEDAŞ: Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 1756 kez okundu.

İlana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecek. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor. TEDAŞ haricinde başka bir kuruma hizmet borcu olanların başvuruları da kabul edilmeyecektir.

Başvurular online ortamda bulunan formun doldurulması ve ardından kuruma teslim edilmesi suretiyle yapılacak. Teslimat şahsen yapılabileceği gibi posta yoluyla da yapılabilir. Başvurular 15 Şubat tarihi itibariyle başladı ve 13 Mart'a kadar devam edecek.

Başvuruların yapılmasının ardından 22 Mart tarihinde hangi adayların yazılı sınava girme hakkının bulunduğu ilan edilecektir. Bu listeye göre adaylar yazılı sınava çağrılacak. 

Adaylara özel tebligat yapılmayacaktır. Yazılı sınav 21 Nisan tarihinde Ankara'da yapılacak ve 150 dakika sürecek. Sınav test olup sonrasında sözlü sınav yapılacaktır.

Alınacak kişiler Müfettiş yardımcısı olarak görevlendirilecektir. Başvurmak isteyen adayların 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından P48 puan türünden en az 75 ve üzeri almaları gerekiyor. 75 ve üzeri almış olsalar dahi başvuran kişiler arasında ilk 200'e girilmemesi durumunda sınava çağırılmayacaklardır.

35 yaşını doldurmamış olması gereken adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48'de yer alan şartları da sağlamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra kamu haklarından mahrum olanlar sınava başvuramayacak. 4 yıllık hukuk, siyasal bilgiler, işletme ve iktisat bölümlerinden mezun olanlar bu ilana başvuru yapabilecek.

TEDAŞ personel alımı TEDAŞ KPSS sınavları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak