Sağlık Bakanlığı Kura İle İlk Defa Yeniden Atama

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için noter kurası ile ilk defa ve yeniden atama kurası yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Kura İle İlk Defa Yeniden Atama
Sağlık Bakanlığı Kura İle İlk Defa Yeniden Atama Osman Atalay
Bu içerik 1730 kez okundu.

Yapılacak kura ile tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Kura başvuruları 18 Şubat 2019 ve 25 Şubat 2019 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kuralara başvuramayacaklar şu şekilde yayınlandı. Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların, Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların, Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları kamu kurum ve kuruluşları atama kurası Personel Bilgi Sistemi eczacı kadroları Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar Sağlık Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor