Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek KPSS Şartı Yok

Dışişleri Bakanlığı 28 Şubat 2019 ve 1 Mart 2019 tarihlerinde yayınladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan etmiştir.

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek KPSS Şartı Yok
Dışişleri Bakanlığı Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek KPSS Şartı Yok Osman Atalay
Bu içerik 1883 kez okundu.

Başvuracaklar en az lise mezunu yaş üst sınır için ilan durumuna göre 41 ile 46 yaş aralığında değişiyor. Alımı Almanya, Azerbaycan ve Fransa yapıyor olup çalışma adresleri bu adresler olarak belirlenmiştir.

Adaylar için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 41-46 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olması gerekmekte.

Kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekmekte.  Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmekte.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, alım ilan durumuna göre dilleri bilmek.

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi. Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti olması şart.

Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

Başvurular Viyana Almanya için en geç 15 Mart 2019 günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik Prinz Eugen Strasse 40 1040 Wien adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 9.00 ile 18.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Başvurular Anvers Fransa için en geç 15 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk Sorbenlaan 16, 2610 Wilrijk, Antwerpen adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00-13.00, 14.30-17.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. 

Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Başvurular Bakü Azerbaycan için en geç 15 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik “Samed Vurgun Küçesi, No:134 Nesimi/Bakü/Azerbaycan” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı Milli Eğitim Bakanlığı Başvurular Viyana Almanya için Başvurular Anvers Fransa için Başvurular Bakü Azerbaycan için

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı