ÖSYM 25 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Gerçekleştirecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadroları için 5 sözleşmeli bilişim personel alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre söz konusu personel alımı sözlü sınav ile yapılacak.

ÖSYM 25 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Gerçekleştirecek
ÖSYM 25 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 10770 kez okundu.

Sınavda başarılı olup yazılım uzmanı pozisyonunda işe alınacak bir personelin brüt maaş tutarının tavanı 25 bin 489 lira 96 kuruş olarak belirlendi.

İşe alınacak diğer yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanının brüt maaş tavanları 19 bin 117 lira 47 kuruş, bir diğer ağ ve sistem uzmanın maaşı da 12 bin 744 lira 98 kuruş olarak ilan edildi.

Aranan şartlar

Adayların bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

Ayrıca adayların yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 ila 5 yıllık tecrübeye sahip olmaları şartı aranıyor.

Başvuracak adaylardan bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri ve iyi derecede İngilizce bilmeleri isteniyor.

Başvuru ve sözlü sınav

İşe alınacak personel, 2018 yılında yapılan KPSS'den KPSSP3 puan türünden yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak söz konusu pozisyonunun 10 katı aday arasından yapılacak sözlü sınav neticesinde oluşacak başarı sırasına göre belirlenecek.

Başvurular, 11 Mart ile 26 Mart tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığın adresine şahsen veya son başvuru tarihine kadar ulaşacak şekilde posta ile yapılacak.

Sözlü sınavda adaylara yazılım mühendisliği, proje yönetimi, veri tabanı tasarımı ve yönetim sistemleri, programlama dilleri, web tabanlı uygulama, bilgisayar ağları, bilgi güvenliği, işletim sistemleri, yazılım mimarisi ve iş zekası süreçleri konularında teori ve uygulama soruları yöneltilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM yazılım uzmanı veri tabanı uzmanı ağ ve sistem uzmanı 5 sözleşmeli bilişim personel Resmi Gazete personel alımı sözlü sınav ÖSYM Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları