8 Bin Bekçi Alımı ne Zaman Gerçekleşecek

Bekçi Alımında İmza Bekleniyor.İçişleri Bakanı Soylu geçtiğimiz günlerde 8 bin bekçi alımı ilanının Mart ayı içerisinde yayınlanacağını duyurmuştu.

8 Bin Bekçi Alımı ne Zaman Gerçekleşecek
8 Bin Bekçi Alımı ne Zaman Gerçekleşecek Osman Atalay
Bu içerik 12941 kez okundu.

Adaylar ise merakla ilanın yayınlanmasını bekliyor. 8 bin bekçi alımının bin tanesi İstanbul’a tahsis edilecek iken 7 bin kişilik kontenjan diğer illere dağıtılacak. 

Hali hazırda İstanbul’da 4 bin bekçi çalışırken yeni alımlar ile birlikte bu sayı 5 bine çıkacak.Güncel bekçi maaşları ne kadar. 2019 yılı ocak ayı maaşı olarak lise mezunu olan yeni bekçiler 3950 lira maaş almaktadır. 

Ön lisans veya lisans mezunu olan bekçilerin maaşı ise 4000 lira dir. 8 bin bekçi alımı için ilanın yayınlanması bekleniyor. alıma onay verilecek imzanın atılması durumunda ilan yayınlanacak. 

İlanı Polis Akademisi Başkanlığı yayınlayacak ve başvurular da Polis Akademisi üzerinden gerçekleştirilecek.

 Hırsızlıklar Azaldı.İçişleri Bakanı Soylu bekçi alımları sayesinde hırsızlık vakalarında azalma yaşandığını açıkladı. 

Günlük işlenen hırsızlık vakalarına ilişkin sayısal verileri paylaşan Bakan Soylu, İstanbul’da günde 78 hırsızlık vakası işlenirken şimdi bu sayının 57’ye düştüğünü söyledi. 

Ankara’da ise 31’den 10’a kadar düştü. Yapılacak bu yeni alımlar ile birlikte ülkemizin tüm illerinde bekçi istihdamı sağlanmış olacak. Emniyet hizmetleri sınıfında sayılan bekçiler polisler ile aynı yetkilere sahip olup tayin hakkına sahip değildir. 

Dolayısıyla her zaman aynı ilde görev yapmaları gerekmektedir. Özellikle gençlerimiz 8 bin bekçi alımı ilanı ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabını merakla bekleyecek.

Bekçi Alımı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin bekçi alımı Polis Akademisi Başkanlığı Polis Akademisi Bakan Soylu İçişleri Bakanı Soylu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak