5 Bin 100 Memur Alımı Talebi İçişleri Bakanlığına Sunuldu

E-Nüfus çalışanları sendikası genel başkanı Ali Kart önemli açıklamalarda bulundu.

5 Bin 100 Memur Alımı Talebi İçişleri Bakanlığına Sunuldu
5 Bin 100 Memur Alımı Talebi İçişleri Bakanlığına Sunuldu Osman Atalay
Bu içerik 1461 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı ‘na bağlı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü bünyesinde olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerine istihdam edilmek üzere 5 bin 100 memur alım talebi yapıldığını açıkladı.

Türkiye'nin yarısından daha kimliğini değiştirmedi. Sendika başkanı kimlik değiştirme işleminde vatandaşa çok uzun süre sonra randevu verilmemesi için 5 bin memur daha alınması gerektiğini söylüyor.

2017 senesinde tüm ilçe nüfus müdürlüklerinde başlayan yeni çipli kimlik kartı dağıtımı sürüyor. 2 seneyi aşan zamanda 82 milyon nüfusun yarıya yakını yeni kimlik kartına geçiş yaptı.

E-Nüfus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, yurt genelinde nüfus müdürlüklerinde 11 bin civarında personel ile hizmet verdiklerini ifade ederek, “1 Ocak 2017 tarihinde tüm ilçe nüfus müdürlüklerinde başlayan çipli kimlik dağıtımı şu ana kadar 37 milyon kişiye ulaşmıştır.

Sendika olarak yeni kimlik kartına geçiş sürecin daha verimli olması için önerilerde bulunduklarını belirten Kart, Nüfus Hizmetleri Kanunu´nda yapılan değişiklikle tahsis edilmesine karar verilen bin 600 memur alımın yapılmasını, buna ilaveten 3 bin 500 memurun daha alınmasını istedi.

Kart ayrıca, adres işlemlerinin e-devlet üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilmesi, göçle gelen vatandaşların adres işlemlerinin göç idaresi tarafından yapılması, emniyet ve kolluk kuvvetlerinde bulunan parmak izi verilerinin tümünün nüfus müdürlüklerine devrinin tamamlanması, kaymakamlık binası dışında hizmet veren nüfus müdürlüklerine güvenlik kadrosu tahsis edilmesini talep etti.

E-Nüfus çalışanları sendikası genel başkanı Ali Kart İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü il ve ilçe nüfus müdürlükleri 5 bin 100 memur alım talebi nüfus müdürlükleri Sendika

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları