Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Alımı Gerçekleştirecek

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2019 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu erişime açıldı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Alımı Gerçekleştirecek
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Sözleşmeli Er Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 3614 kez okundu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanına aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek.

Genel Koşullar

Türk vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

Yaş Şartı

Sözleşmeli Er olarak atanmak isteyen adayların sağlamaları gereken yaş şartı;

a-) Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar),

b-) Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar).

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

MSB tarafından ilan edilen başvuru kılavuzunda yer alan koşullara haiz olan adaylar başvurularını elektronik ortamda yapacaklar. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yapan adaylar buraya kendilerine ait bilgileri girerek başvuru yapabilecekler.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 2019 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alım ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak