İŞKUR Üzerinden: TYP Kapsamında Mayıs Ayında Personel Alımı Yapılacak

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan bilgiler 4 farklı şehir için TYP işçisi alımı gerçekleştirilecek.

İŞKUR Üzerinden: TYP Kapsamında Mayıs Ayında Personel Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: TYP Kapsamında Mayıs Ayında Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 6159 kez okundu.

Personel alımları Tunceli Çemişkezek, Ankara Keçiören, Tunceli Malazgir, Düzce Merkez ve Düzce Akçakoca, Yığılca, Cumayeri Gölyaka, Gümüşova ve Kaynaşlı il ve ilçelerinde yapılacak. kariyeradam

TYP PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Toplum Yararına Program kapsamında işçi alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarından bazılar ise şunlar; Orman İşletme Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçelere bağlı Belediye Başkanlıkları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Düzce Valiliği, İl Özel İdare Müdürlüğü kariyer adam

ALIM YAPILACAK TYP UYGULAMA ALANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olan TYP işçi alımları belirli kriterler üzerinden yapılmakta. Bu bağlamda alım yapılacak işçi uygulama alanları sabit olup kurumlar bu alanlar arasından alım yapacakları alan için ilan yayımlarlar.

Bu kapsamda yukarıda yer alan şehirlerde ve ilçelerde bulunan kamu kurumları 3 farklı alanda görevlendirmek üzere TYP personeli alımı yapacaklarını açıkladılar.

İlanlara göre ilan yayımlayan kurumlar; Kamusal altyapının yenilenmesi, Çevre temizliği ve Ağaçlandırma alanlarında işçi alacaklar.

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullarda önceden belirlenmiş olup kurumlar o şartlara göre alımlar yapıyorlar. İŞKUR'da yer alan bu başvuru koşullarının dışında kamu kurumları özel şart talep etmiyorlar.

İŞKUR'da ilan edilen ve kamu kurumlarının uyguladığı TYP işçi alımı koşulları;

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR'a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul.

Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR İŞKUR'A YAPILACAK

TYP ilanları için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR'a bildirecekler. Bunun için adaylar internet üzerinden elektronik başvuru yönteminin yanı sıra İŞKUR Hizmet Birimlerine gidere şahsen başvuru yöntemini de seçebilirler. kariyer adam şikayet

İLANLARA İŞKUR'DA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarını İŞKUR'da görüntülemek isteyen adaylar, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacaklar ve açılan sayfada sadece Ara butonuna basacaklar. Bu sayede başvuruları devam eden tüm ilanlar görüntülenebilecek. Ara butonuna basmadan önce ise hiçbir alanı doldurmanız gerekmiyor.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları TYP işçisi alımı Personel alımları Toplum Yararına Program kapsamında işçi alımı İŞKUR TYP işçi alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor