Lise, Önlisans Lisans Mezunu 25 Kamu Personel Alımı Yapılacak

Türkiye genelinde devam etmekte ve kamu kurum ile kuruluşların bünyesinde gerçekleştirilmekte olan personel alımlarına dair yeni bir ilan yayımlandı.

Lise, Önlisans Lisans Mezunu 25 Kamu Personel Alımı Yapılacak
Lise, Önlisans Lisans Mezunu 25 Kamu Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 7962 kez okundu.

Kurumun boşta kalan kontenjanların tamamlanabilmesi için KPSS puanı ile alımların yapılacağı ilan edildi.

Yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre alımların yapılacağı Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde toplamda 25 kişi için açılan personel alımları için hem alımı yapılacak personellerin unvanlarına hem de alım kriterlerine dair bilgiler arz edildi.

Yapılacak olan personel alımına dair yapılan unvan bilgisinde yer alan bilgilere göre; alımlar “Büro Personeli” unvanı için yapılacak olup; personeller de “sözleşmeli” nitelik ile istihdam edilecek.

Başvuru yapacak olan adayların 2018 sene KPSS puanların esas alınacağı bilgisi verilirken; kabul esas puanlamaları için Lisans-KPSSP3, Ön Lisans-KPSSP93, Ortaöğretim-KPSSP94 puanlarının daha önceden belirtilen tarihte edinilmiş ve yeterli başarının sağlanmış olması gerekmektedir.

HSK’ya 25 kişilik Sözleşmeli Büro Personeli olarak başvuru yapacak olan adayların HSK resmi sitesinden edinebilecekleri 2019 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Giriş Sınavı İş Talep Formunu temin ederek talep edildiği bilgilerle doldurmaları, Hakimler ve Savcılar Kuruluna şahsen veya buraya gönderilmek üzere Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına müracaat etmeleri gerekmekte.

Başvuru yapacak olan adayların 10.6.2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını teslim etmeleri gerekirken; 29.6.2019 saat 09:00’da yapılacak olan uygulama sınavından başarılı olan adayların 3-4-5 Temmuz 2019 tarihinde sözlü sınava alınacakları ilan edilmiştir.

HSK Sözleşmeli Büro Personeli Alımı İçin Tıklayın

personel alımları kamu kurum KPSS puanı ile alımlar Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde HSK HSK resmi sitesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak