Adalet Bakanlığı 13 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek: Başvurular Başladı

Adalet Bakanlığı yayınladığı personel alımı ilanında infaz koruma memuru, sosyal çalışmacı, zabıt katibi, icra katibi, psikolog, şoför, aşçı, avukat, teknisyen, istatistikçi, hizmetli, mübaşir kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 13 bin personel alımı yapacağını açıkladı.

Adalet Bakanlığı 13 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek: Başvurular Başladı
Adalet Bakanlığı 13 Bin Kamu Personel Alımı Gerçekleştirecek: Başvurular Başladı Osman Atalay
Bu içerik 13732 kez okundu.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle başladı.

Avukat, hizmetli, psikolog, istatistikçi ve sosyal çalışmacı alımlar için son başvuru tarihi 19 Temmuz olarak belirtilirken diğer alımlarda 16 Temmuz 2019 olarak açıklandı.

Başvuru yapacak adaylar APS ücreti ve istenen belgelerle birlikte bulundukları illerde yer alan Adliyelere başvuru formunu teslim etmek suretiyle işlemlerini tamamlayacaklar.

Adaylarda aranan genel şartlar; Türk vatandaşı olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, en az 18 yaşında olmak, mezuniyet düzeyine göre Kamu Personel Seçme Sınavı puan türünden en az 70 puan almış olmak olarak açıklandı.

İnfaz koruma memuru alımı için aranan şartlar; en az lise mezunu olmak, erkekler için 170 cm ve bayanlar için en az 160 cm boya sahip olmak olarak belirtildi.

Zabıt katibi ve icra katibi alımında fakülte veya yüksekokulların adalet meslek yüksekokulları, bilgisayar bölümü, adalet meslek lisesi gibi bölümlerden mezun olma şartı yer almakta.

En az lise mezunu olup MEB onaylı daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak da başvuru şartı için kabul edilmekte.

Diğer alımlarda en az lise mezunu olma şartı aranırken psikolog ve istatistikçi alımında dört senelik eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranmakta.

Adalet Bakanlığı yayınladığı personel alımı ilanı infaz koruma memuru sosyal çalışmacı zabıt katibi icra katibi psikolog şoför aşçı avukat teknisyen istatistikçi hizmetli mübaşir kadroları 13 bin personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı