KPSS Puanı Olmayanlar İçin İŞKUR Danışman ve Noter Kâtibi Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından personel alım ilanlarının bazılarında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor.

KPSS Puanı Olmayanlar İçin İŞKUR Danışman ve Noter Kâtibi Alımı Yapılacak
KPSS Puanı Olmayanlar İçin İŞKUR Danışman ve Noter Kâtibi Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 2167 kez okundu.

KPSS şartı olmadan ve başvuru süreci devam eden ikisi de Türkye İş Kurumu'nun kendi bünyesine yapacağı Danışman alım ilanı ile Gaziantep 12. Noteri tarafından yayımlanan Noter Katibi alım ilanı.

Noter Katibi alım ilanına lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilirken İŞKUR Danışman alım ilanına ise belirli lisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecekler.

Bu iki ilana dair başvuru koşulları ise şu şekilde,

İŞKUR DANIŞMAN ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilan bir proje kapsamında Dünya Bankası işbirliği ile yapılıyor. Kurumların alımların, “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi” çerçevesinde yapılacağı bilgisini verdi. Proje ile gerçekleştirilecek personel alımlarına ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da destek verecek.

Başvuru Şartları

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olmak, Türkçeyi sözlü ve yazılı olarak akıcı kullanabilmek, Türkiye’de uygulanan Kamu ihale/satın alma kural ve esasları konusunda temel bilgiye sahibi olmak, Koordinasyon, raporlama, proje faaliyetlerinin takip edilmesi ve yürütülmesi ile ilgili tecrübe sahibi olmak,

Deneyim Şartı

İlanda ayrıca deneyim şartı bulunuyor. İŞKUR adayların  Uluslararası kurumlar tarafından fonlanmış projelerde Kamu, sivil toplum örgütleri ve/ veya Özel Sektörde satın alma ve sözleşme yönetimi alanlarında 2 yıllık tecrübelerinin olmasını istiyor.

NOTER KATİBİ İLANI

Noter katibi alım ilanı ise Gaziantep 12. Noterliği tarafından yayımlandı. İlanda en dikkat çeken ifade ise alımların yetiştirilmek üzere yapılacağı bilgisiydi.

Kurum tarafından açıklanan kadro detaylarına göre Büro Memuru - Noter Katibi pozisyonuna yapılacak alımlar için talep edilen şartlar ise şunlar.

Genel koşulların yanında adayların, ''Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, Erkek olmak, 10 Parmak klavye eğitimi almış olmak, 21 yaşından büyük olmak, 25 yaşından küçük olmak, diksiyonu düzgün olmak şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşları personel alım ilanları KPSS şartı Türkye İş Kurumu İŞKUR Danışman alım ilanı Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilan İŞKUR adayları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor