Lise Önlisans Lisans Mezunu Kadrolu 45 Sağlık Personeli ve Tekniker Alımı Yapılacak Başvurular Başladı

Başvurular devam eden ve 11 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek personel alımları bulunmakta.

Lise Önlisans Lisans Mezunu Kadrolu 45 Sağlık Personeli ve Tekniker Alımı Yapılacak Başvurular Başladı
Lise Önlisans Lisans Mezunu Kadrolu 45 Sağlık Personeli ve Tekniker Alımı Yapılacak Başvurular Başladı Osman Atalay
Bu içerik 2105 kez okundu.

Kadrolu lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 45 kişi KPSS sıralaması ile sağlık personel alımı ve tekniker alımı yapılmakta.

Bu alımı hangi kurum kimler arasından hangi şartlarda yapacağı detayları ise şöyle; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, yayınladığı personel alım ilanında sağlık fizikçisi, diyetisyen, fizyoterapist, diğer sağlık personel, sağlık teknikeri kadrosunda görevlendirmek üzere toplamda 45 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 11 Temmuz 2019 tarihine kadar Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmekte.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, mezuniyet düzeyine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmak, erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak yer almaktadır.

Diğer sağlık personeli alımında adayların ortaöğretim kurumlarının acil tıp teknisyenliği dalından mezun olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmekte.

Sağlık Teknikeri alımında; tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, elektronörofizyoloji, yaşlı bakım hizmetleri, anestezi veya anestezi teknikerliği, ameliyathane teknikerliği, acil bakım teknikerliği, eczane hizmetleri, fizik tedavi, odyometri bölümleri önlisans mezunu olma şartı aranmakta.

Fizyoterapist alımında adayların; fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi ve rehabilitasyon lisans mezunu olması gerekmekte. Diyetisyen alımı için beslenme ve diyetetik bölümü lisans mezunu olma şartı aranmakta.

Sağlık fizikçisi alımında fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans mezunu olmak gerekmekte.

personel alımları KPSS sıralaması sağlık personel alımı Kamu Personeli Seçme Sınavı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor