TCDD KPSS En Az Puan Şartsız 38 Personel Alımı Gerçekleştirecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, personel alımı ilanında; makinist, motor tamircisi, lokomotif tamircisi, vagon imal ve tamircisi, teknik servis elemanı kadrolarında istihdam etmek üzere toplam 38 personel alımı yapacağını açıkladı.

TCDD KPSS En Az Puan Şartsız 38 Personel Alımı Gerçekleştirecek
TCDD KPSS En Az Puan Şartsız 38 Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 6320 kez okundu.

Başvuru yapmak isteyen adayların 29 Temmuz – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu eksiksiz doldurarak TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi’ne şahsen veya posta yoluyla başvuru yapmaları gerekmekte.

TCDD makinist alımı için adayların; tren makinisti mesleki yeterlilik belgesine sahip olması, tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerin herhangi birinden sağlık kurulu alabilecek olması, elektrik, elektronik, makine, raylı sistemler gibi bölümlerden mezun olmaları gerekmekte.

Başvuruda KPSS şartı aranmamaktadır.

Motor tamircisi, lokomotif tamircisi ve vagon imal ve tamircisi alımında adayların; meslek yüksekokullarının motorlu araçlar teknolojisi bölümleri, makine ve metal teknolojisi bölümlerinden mezun olmaları, kişisel durumlarının eski hükümlü olması gerekmekte.

Adaylar KPSS puan sıralamasına göre istihdam edilecektir.Teknik servis elemanı adaylarda aranan şartlar; meslek yüksekokullarının elektrik, elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı, elektronik teknolojisi, mekatronik gibi bölümlerinden mezun olmak, kişisel durumu “engelli” olmak yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları personel alımı ilanı 38 personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor