43 Bin Kamu Personel Alımı Kurum Kadro Dağılım Şartlar Öğrenim Durumları

İstihdam seferberliği kapsamında 43 bin kamu personel alımı gerçekleşiyor.

43 Bin Kamu Personel Alımı Kurum Kadro Dağılım Şartlar Öğrenim Durumları
43 Bin Kamu Personel Alımı Kurum Kadro Dağılım Şartlar Öğrenim Durumları Osman Atalay
Bu içerik 10710 kez okundu.

Jandarma genel komutanlığı 298 subay ve astsubay alımı yapıyor. Sağlık ve Adalet Bakanlığı personel alımıyla ilgili art arda açıklama yaparken, diğer önemli kurumlar da Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla personel alımlarını duyuruyor.

Bu doğrultuda ilk etapta 43 bin kişi alımı yapılacağı biliniyor.

Kamu kurumlarında en çok istihdam Sağlık Bakanlığında olacak. Yıl içerisinde yapılacak atamalarla toplamda 29 bin 689 sağlık çalışanı işe alınacak.

İlk etapta 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve üç bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı, en çok tayin yapılacak diğer alan olacak. Merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 12 bin 713 personelin 6 bin 126’sı infaz koruma memurluğu kadrosunda olacak.

İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği, bin 169 personelle mübaşirlik, bin 99 ile sözleşmeli icra kâtibi takip edecek. Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığının yanı sıra Türkiye’nin önemli kurumları da personel alımı için ilanlarını yayınladı.

Bunlardan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK). SGK bu sene 400 personel alımı gerçekleştirecek. Ayrıca TCDD, bünyesine 25 engelli personel katacak.

İstihdam seferberliği kapsamında 43 bin kamu personel alımı Sağlık ve Adalet Bakanlığı personel alımı Devlet Personel Başkanlığı personel alımları Adalet Bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor