MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den Tam Gün Eğitim Açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Türkiyenin her bölgesinde 2019 yılında tam gün eğitime geçilecek ve ikili eğitimin kalkacağını açıkladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den Tam Gün Eğitim Açıklaması
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den Tam Gün Eğitim Açıklaması Mehmed AKSOY
Bu içerik 3680 kez okundu.

Yapılacak açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığından Yusuf Tekin, Keçiören Halk Eğitim Merkezi tarafından Yunus Emre Kültür Merkezinde yapılan yıl sonu etkinliğinde bu konuya değindi.

Halk eğitim merkezlerinin hazırlamış olduğu etkinlikte MEB Müsteşarı Yusuf Tekin bu konuyla ilgili şunları söyledi:

"Türkiye ile Finlandiya'nın eğitim sisteminin genellikle karşılaştırıldığını müşahede ediyoruz. Oysa sadece halk eğitim merkezlerinde yılda kaç kez kurs açtığımızı ve kaç kursiyerin bu kurslara katıldığını bilseler bu kıyaslamayı yapmaktan vazgeçerler. Çünkü Finlandiya'nın eğitim sistemi içerisinde yaklaşık 500 bin öğrencisi bulunuyor. Oysa normal örgün eğitme devam eden öğrencilerin dışında bizim sadece bu yıl 7 milyon 200 bin kursiyerimiz var."

Halk eğitim merkezlerinde her daldan eğitim kursları açmalarını konu alan Tekin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından tam 3bin 586 kursun geçerek uygulandığını bildirdi.

2019'da tam gün eğitime geçiş

Tam gün eğitime geçiş hakkında MEB müsteşarı Tekin şu bilgilendirmede bulundu:

"Tam gün eğitime geçeceğiz. Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak. Halk eğitim merkezleri şu anda okullarımızdan sınırlı derecede yararlanıyor. Ancak okullarımızın halk eğitim merkezlerimizin kullanımına açılmasıyla birlikte halk eğitim merkezleri daha büyük bir rahatlığa kavuşacak. İnşallah 2019 yılında Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son vermiş olacağız."


 
MEB Yusuf Tekin Halk Eğitim Merkezi MEB Müşaviri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları