İŞKUR 46 Bin Personel ve İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

Ülke genelinde birçok alanda ve sektörde gerçekleştirilecek personel alımı ve işçi alımı süreçleri devam ediyor, resmi kurumlar tarafından yapılan son açıklamalara göre ilgili istihdamların sayısında çok artış yaşanacağı belirtildi.

İŞKUR 46 Bin Personel ve İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı
İŞKUR 46 Bin Personel ve İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı Osman Atalay
Bu içerik 10414 kez okundu.

2018 İŞKUR hedefleri dahilinde 100 Bin personel ve işçinin istihdam edildiği İŞKUR açık iş ilanları kategorisinden yayımlanan ve istihdamların başarılı şekilde neticelenmesi ile gündeme gelen ilanların sayısı 46 bin rakamına ulaştı.

10 bin kişiye beden işçisi alımı, 2 binden çok sayıda kontenjana sahip olan plastik enjeksiyon personeli alımı ve binlerce kişilik kontenjana sahip olan temizlik görevlisi, satış temsilcisi, güvenlik görevlisi alımları.

Adaylar doğrudan veya şahsen İŞKUR resmi sayfasından başvuru yapabilirken, her adayın başvuru sayısında belirli bir sınıra tabi tutulmadan yayımlanan her ilana başvuru yapma hakkı bulunduğu da kurum tarafından yayımlanan bilgiler arasında yer almakta.

Adayların resmi sayfadan online olarak başvuru yapabilmeleri için öncelikle sisteme bir defaya mahsus olmak üzere kişisel bilgilerini girmeleri gerekmekte.

İŞKUR’un bu zaman zarfında yayımladığı vasıflı ilanlar dışında herhangi bir vasfı bulunmayan vatandaşları da sisteme dahil edebilmeleri ve vatandaşların mağdur edilmemesi için mesleki eğitim kursu hazırladığı biliniyor.

Gerekli şartlar altında 16 ve 70 yaş arasında vatandaşlara uygun olan mesleki eğitim kurslarından istifade edebilmek için başarı durumlarına göre 77 tl takdim ediliyor.

Bu imkandan faydalanabilmek için İŞKUR sistemine kayıtlı olmak şartı aranıyor.

işçi alımı süreçleri resmi kurumlar 2018 İŞKUR İŞKUR açık iş ilanları kategorisi İŞKUR resmi sayfasından başvuru İŞKUR İŞKUR sistemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı