DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK

SINAVA GİREN YÜZBİNLERCE ADAYIN MERAK ETTİĞİ SORU TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK DETAYLAR HABERİMİZDE

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK
DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK Duran Can Ateş
Bu içerik 10109 kez okundu.

Ön lisan eğitimlerini lisans eğitimine çevirmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sınavın ardından ÖSYM tarafından yapılacak açıklama ile beraber, öğrenciler bir sonraki maraton olan tercih sürecine dahil olacaklar. Peki, DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri ve süreç hakkında bilgiler.

Üniversitelerden aldıkları iki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan 2019 DGS tercih kılavzunun ne zaman yayımlanacağı da araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri için tarih belli oldu mu? DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince ÖSYM geçtiğimiz haftalarda açıklanmasının ardından, gözler bu kez DGS tercihlerine çevrildi. Aldıkları puan kapsamında DGS tercihi yapacak çok sayıda aday, 2019 DGS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

DGS tercihlerinin bu yıl ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgi yer almıyor ancak geçtiğimiz yıl 16 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçların ardından tercihler 7 Eylül tarihinde alınmaya başlanmıştı. Bu yıl sonuçların 25 Temmuz tarihinde açıklandığı düşünülürse, tercihlerin 16 Ağustos tarihine denk gelmesi gerekmektedir. Ancak bu tarih, üniversitelerin yerleştirme sürecine göre değişkenlik gösterebilir.

TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

DGS dgs tercihleri ne zaman dgs tercih dgs tercihleri nasıl yapılır dgs tercih yapma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı