Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son

Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacaktır. Yayınlanan ilana göre 255 memur alımı yapılacaktır. Alıma dair detaylar haberimizde…

Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son
Yüksek Seçim Kurulu 255 Memur Alımı 21 Ekim Son Duran Can Ateş
Bu içerik 2822 kez okundu.
 
     Yüksek Seçim Kurulu 21 Ekim 2019 tarihinde memur alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Adaylarda aranan şartlar yayınlanan ilan ile adaylara duyurulmuştur. İşte adaylarda aranan o şartlar…
Adaylarda Aranan Şartlar
• Adayların DMK memur olma şartlarını sağlaması gerekmektedir.
• İlk defa memur olarak atanacak adayların aranan yaş şartını sağlaması gerekmektedir.
• Adayların 2018 KPSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. 
• Adayların her bir kadro ve unvan için aranan eğitim şartını sağlaması gerekmektedir.
 
Alıma dair açıklama şu şekilde yapılmıştır:
“YSK personel alımı için başvurular 21 Ekim 2019 tarihinde saat 17.00’da sona erecektir. YSK resmi web sitesi üzerinden başvuru yapmak gerekir. Başvurular sadece elektronik yoldan alınacak olup, şahsen ya da posta ile başvuru kabul edilmez. Açıklanan kadro ve unvanlardan sadece biri için başvuru yapılacaktır, aksi takdirde tüm başvurular geçersiz sayılır. Başvuru tamamlanınca adaylara kayıt numarası verilir. 
Ortaöğretim, ön lisans ve lisans KPSS en az 70 puan şartı sağlanmalıdır. Adaylar KPSS puan şartına göre sıralanır ve kadro sayısının 5 katı kadar mülakata çağrılır. Sözlü sınav tarihinden en az 5 gün önce mülakata gireceklerin listesi ilan edilir. Sözlü sınava girerken kimlik ve eşdeğer bir belge sunulmalıdır. Ayrıca 3 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçeleri sözlü sınav günü teslim edilecektir.
Sözlü sınavda mesleki bilgi düzeyi, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi düzeyi, genel kültür düzeyi ile özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere ilgisi, temsil kabiliyeti, kavrama ve ifade yeteneği konularından soru sorulur. Mülakatta 100 puan üzerinden 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır. KPSS ve mülakat puanının ortalaması ile nihai liste belirlenir. Atamalar da bu puana göre yapılır.”
ysk ysk ilanları memur alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı