5 İle 7 Bin TL Maaşlı DHMİ Memur Alımı Başvurusu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre 5 bin ile 7 bin TL arası maaş ile memur alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

5 İle 7 Bin TL Maaşlı DHMİ Memur Alımı Başvurusu
5 İle 7 Bin TL Maaşlı DHMİ Memur Alımı Başvurusu Duran Can Ateş
Bu içerik 8400 kez okundu.
 
    Yayınlanan ilanlara göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yüksek maaşla personel alımı yapacaktır. Alımı yapılan personeller müfettiş yardımcısı olarak görevlendirilecektir. 
     İlanlarda alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacağı belirtilmiştir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecektir. Adaylarda aranan şartlar yayınlanan ilanlar ile adaylara duyurulmuştur. İşte adaylarda aranan o şartlar…
 
Adaylarda Aranan Şartlar
• Adayların en az dört yıllık Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olması gerekmektedir.
• Adayların 35 yaşından küçük olması gerekmektedir.
• Adayların 2018 ve 2019 yıllarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan almaları gerekmektedir.
   Yayınlanan ilana göre adaylara giriş sınavı uygulaması yapılacaktır. Giriş sınavında başarılı olan adayların başvuruları değerlendiriecektir. 
   Adaylar başvurularını 9 Ekim 2019 ile 8 Kasım 2019 arasında yapacaktır.  Adaylar 30 Kasım 2019 tarihinde yapılacak sınavda adaylar hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve İngilizce'den sorumlu olacaklardır. Adayların başarılı sayılması için bu sınavdan en az 65 puan alması gerekmektedir.
dhmi memur alımı işçi alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı