Kpss Coğrafya Konu Dağımı

Sınava girecek bir çok Kpss adayının Kpss sınavı için hangi derslerden hangi konulara çalışmalıyım oluyor sizler için Kpss Coğrafya konu dağılımını hazırladık.

 Kpss Coğrafya Konu Dağımı
 Kpss Coğrafya Konu Dağımı Duran Can Ateş
Bu içerik 3982 kez okundu.

KPSS sınavına girecek  adayların aklını  meşgul eden en önemli konulardan biri de hangi dersten kaç soru çıkacağıdır. Genel Kültür bölümünde yer alan Coğrafya dersi, adaylar için başta kolay gibi görünen ama aşırı dikkat isteyen bir dersdir . Peki KPSS 2018 Coğrafya sınavında nasıl sorular sorulacak? 2018 KPSS Lisans Coğrafya konuları ve soru dağılımı ile ilgili tüm detaylar bu haberimizde bulunuyor.

 

2018 KPSS Lisans Sınavı için heyecanlı hazırlıklar başladı. Adaylar Kamu Personeli olabilmek için ter dökecekleri bir sürece başladı. 6  dersten sorumlu olacak adayların sınavda ter dökecekleri  6 dersden biri de Coğrafya dersi olaçaktır. Üniversitelerden  mezun olan ve  kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olma hayali  içinde bulunan  yüz binlerce kişi gece gündüz demeden çalışıyor. Adaylar devlet kapısında çalışmayı garanti iş olarak görüyor.

Ösym’nin  Kpss Sınavında adaylara Coğrafya bölümünden 18 soru sormaktadır.Geçtiğimiz yıllarda çıkan Coğrafya sorularına batkımızda  Türkiye’nin fiziksel ve Beşeri Özelliklerinden 6 soru  Türkiye’nin Ekonomik Özeliklerinden ise 12 soru soruluyordu.

Yeni Müfredat ile Coğrafya konu dağılımı bu şekilde Şekillendirildi.

18 sorudan 8 i  Türkiye’nin Ekonomik özelliklerinden 3 ü Beşeri Özelliklerinden gelirken kalan 7 soru ise Türkiye’nin fiziksel özelliklerinden gelmektedir.

Kamumemuru.com olarak Kpss sınavına girecek tüm adaylara başarılar dileriz.                       

 

coğrafya konu dağılımı 2018 kpss konu dağılımı kpss coğrafya konu dağılımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak