Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Yeni Mezunlar Başvurabilecek Mi?

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel alımı için tercihler 07 Haziran 2017 tarihi ile 13 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak. Yapılacak olan sağlık personeli alımı için yeni mezun olmuş adaylarda başvuru yapabilecekler mi ? Ayrıntılar haberimizde..

Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Yeni Mezunlar Başvurabilecek Mi?
Sağlık Bakanlığı Personel Alımına Yeni Mezunlar Başvurabilecek Mi? Duran Can Ateş
Bu içerik 3105 kez okundu.
 
Sağlık bakanlığına bağlı olan kamu kurum ve kuruluşlarında yapılacak olan sağlık personeli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 12 bin 500 kişilik personel alımı yapılacak. Sağlık personeli alımı için tercihler 07 Haziran 2017 tarihi ile 13 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fakat yeni mezun olmuş olan sağlık okulu mezunları başvuru yapabilecekler mi? İşte bu soru herkesin merak ettiği soru.
 
Tercih Verildiği Gün Mezun Olma Şartı Vardır
 
Çoğu memur adayı Sağlık Bakanlığının kadroları ÖSYM açıkladığı günden itibaren mezun olma şartı olduğunu düşünmektedir.Fakat düşünülen bu bilgi yanlıştır. Başvuru yapacak olan adayın başvuru yaptığı gün itibarıyla mezun olmuş olması gerekmektedir. ÖSYM açıklamasındaki bilgi şu şekildedir:
 
“Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.” açıklaması yapıldı.
 
Tercih Süresi Uzatılır Mı?
 
ÖSYM yayımlamış olduğu klavuzda tercih süresinin uzatılıp uzatılmayacağı hakkında kesin bilgiyi vermişti. Süreç kesinlikle uzatılmayacak. Tercih yapacak olan adaylar 13 Haziran 2017 tarihine kadar tercihlerini yapmaları gerekmekte. 
Sağlık Bakanlığı personel alımı Sağlık Bakanlığı personel alımına kimler başvuru yapabilecek sağlık bakanlığı 12 500 personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak