SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EŞ DURUMUNDAN TAYİNLERİNE YENİ DÜZENLEME

Sağlık Bakanlığı tarafından eşi özel sektörde görev yapan sağlık çalışanlarının eşlerinin bulunduğu yere tayin istemeleri ile ilgili yeni düzenlemeler Resmi Gazetede yayınlandı. Ayrıntılı bilgiler haberimizde...

SAĞLIK  ÇALIŞANLARININ EŞ DURUMUNDAN TAYİNLERİNE YENİ DÜZENLEME
SAĞLIK  ÇALIŞANLARININ EŞ DURUMUNDAN TAYİNLERİNE YENİ DÜZENLEME Duran Can Ateş
Bu içerik 2966 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı tarafınca eşi özel sektörde görev yapan stratejik görevlinin eşlerinin bulduğu illere tayin istemeleri hakkında yeni düzenlemeler yapıldı. Sağlık Bakanlığı kamudaki eczacı, doktor ve diş hekimleri stratejik görevli statüsüne alınmıştı. Bunların eş tayininden yararlanması kabul edilmiyordu.

Stratejik personel haricindeki sağlık görevlilerinin ise özel sektörde çalışan eşlerinin görev yapmış olduğu ile tayin istemesi için özel sektörde çalışmakta olan eşin talep edilen yerde son 4 yıl içerisinde en az  720 gün sosyal güvenlik pirimi yatıyor olması gerekmektedir ayrıca  bu işyerinde çalışıyor olması gerekmektedir. Kamudaki doktor, eczacı ve diş hekimlerinin bu konuyla ilişkisi bulunmuyordu.. Danı9ştay bu olay için açılan davalara karar vererek eşi özel şirkette çalışıyor olan kamu görevlilerinin tayin konusu düzenlemesini yeniden düzenleyerek personelin tayin hakkı bulunduğunu belirterek düzenlemeyi iptal etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından eşi özel sektörde görev yapan sağlık çalışanlarının eşlerinin bulunduğu yere tayin istemeleri ile ilgili yeni düzenlemeler Resmi Gazetede yayımlandı. Kamuda çalışan doktor, eczacı ve diş hekiminin tayinleri için, özel sektörde görev yapan eşlerinin tayin istenilmiş olan ilde son 4 yıl içinde 1440 gün sosyal güvenlik primi olması koşulunu getirdi.. Sağlık Bakanlığı internet sitesinde yayımlamış olduğu Doğu ve Güneydoğu bölgesinde ‘ki 41 ilden birine tayin isteme koşulunu getirdi..

Sağlık Bakanlığı Düzenleme sağlık bakanlığı eş durumundan tayin sağlık çalişanları eş durumu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker Fabrikası, Sulama Birliği ve 2 Belediyeye 22 Personel Alımı Başladı
Şeker Fabrikası, Sulama Birliği ve 2 Belediyeye 22 Personel Alımı Başladı
Denizbank Personel Alımları Başladı
Denizbank Personel Alımları Başladı