Volvo Yeni bir Proje Üzerinde!

Otomotiv devlerinden olan Volvo, yeni bir proje geliştirdi. 2019 yılından itibaren çıkartacak oldukları araçlar için artık yeni bir tasarım ile, tamamen hibrit modellerden veya elektrik motorlu olarak tasarlayacaklarını söyledi.

Volvo Yeni bir Proje Üzerinde!
Volvo Yeni bir Proje Üzerinde! Mehmed AKSOY
Bu içerik 2245 kez okundu.

Otomotiv devlerinden olan Volvo, yeni bir proje geliştirdi.  2019 yılından itibaren çıkartacak oldukları araçlar için artık yeni bir tasarım ile, tamamen  hibrit modellerden veya elektrik motorlu olarak tasarlayacaklarını söyledi. 

Volvo İlk oluştuğu günden bu yana üretmiş olduğu tüm araçlarda sürücüler için güvenliği ilk sırada tutan tek araç üretim firması olarak tanınmakta. Volvo, araç üretiminde içten yanmalı motorlu araçlarının artık çağ atlaması gerektiğini öne süren ilk otomobil üretici firması oldu. Yani artık üretilen araçlarında içten yanmalı motorların kaldırılması gerektiğini açıklamış olup bununla birlikte 2019 yılından itibaren üretecek oldukları araçlarda içten yanmalı motorları kullanmayacaklarını dile getirdi. 

Volvo 2019 ve 2021 yılları arasında çıkaracak oldukları araçlar için tamamen elektirik motorlu veya hibrit motorlu araç üreteceklerin projesi üzerinde duruyor. Bunun yanı sıra elektirikli ve hibrit motor modelleri dışında eskisi gibi içten yanmalı motor üretmeye de devam edeceklerinin altı çizildi. Volvo'nun sahiplerinden olan Çinli Geely, kendi çapında 10 yılı geçkin süredir kimseye duyurmadan yani hiç bir şekilde açıklamalarda bulunmadan sessizce elektirikli motor üretimi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. 

Volvo araç üretimi bölümünde görev yapan Genel Müdür Hakan Samuelsson yapmış olduğu açıkladama şunları dile getirdi. Yapmaya çalışmış olduğumuz proje içten yanmalı motorların tarihten kalkması anlamına gelmiyor. Sadece çoğu ülkelerden gelen elektirikli motor üretimi için başlatılmış bir proje bu. Elektirikli motor üretime devam edecek bununla bvirlikte istek üzerine yeni bir araç üretimine başlayacağız yani elektirikli motor üretiminde başlayacaz dedi.

Volvo'nun başlatmak istediği bu yeni sistem araç üretimi için farklı araç üretimi şirketlerinden eleştiriler şimdiden yağmaya başladı. Bazı araç üretim şirketleri bu olayı olumlu karşılamış gözükmekte ancak bununla birlikte olumsuz bulan araç üretim şirketleride eleştiriler içiçnde yerini almış gözüküyor. 

volva hibrit elektirikli araçlar elektirikli motor üretimi içten yanmalı motorlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak