Kpss Sistemi Değişiyor Mülakat Geliyor

Son günlerde gündeme gelen konu Kpss İle Yapılan Merkezi atamanın kaldırılması ve tüm kurumlara sözlü mülakat getirilmesi iddia ediliyor detaylar haberimizde …

Kpss Sistemi Değişiyor Mülakat Geliyor
Kpss Sistemi Değişiyor Mülakat Geliyor admin
Bu içerik 9771 kez okundu.

Memur alımlarının Kpss Kamu Personeli Şeçme Sınavı İle  alındığı ülkemizde. Memur olmak isteyen adaylar önce kpss sınavına girip daha sonra merkezi atama ile  kamuya giriyordu. İddia edilen yeni düzenlemede Memur adayları Memur olabilmek için  artık sözlü mülakata tabi tutulacakları iddia ediliyor.

İddiaların arasında Kpss sınav sisteminin de değişeceği yer alıyor. Sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarına girmeleri  yetmeyecek Sağlık,mühendislik,teknik,mimarlık gibi bölümlere alan sınavının getirileceği iddia ediliyor. Adaylar KPSS B Sınavından Hariç Kpss Alan sınavına da girmek zorunda kalacaklar. Öğretmen adaylar alan sınavı dahil her türlü sınava girdikleri için  Öğretmenlik alanında herhangi bir değişiklik yoktur.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi  atama iddia edilen bilğilere göre tarihe karışıyor onun yerine  açıktan Kpss artı Mülakat  şeklinde alım yapılması planlanıyor.

Fetö/Pkk Terör örgütün üyelerinin kamuya illegal yollardan girmesi bu konuda çalışmalar yapılmasının ana nedenlerindendir. Fetö/Pkk Terör örgütün üyelerin’in  kamuya rahat şekilde girememeleri  için kamuya memur alımlarında mülakat sistemi getirildi. Kamu memuru olmak isteyen adaylar artık sadece Kpss sınavı ile memur olmasının önü kesilip adayların Kpss sınavından sonra mülakatada girmesi beklenilmektedir.

mülakat sistemi kpss de mülakat mülakat kpss mülakat kpss'de değişiklik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCDD İl Müdürlükleri 18 Personel Alımı Yapıyor
TCDD İl Müdürlükleri 18 Personel Alımı Yapıyor
Belediye KPSS Şartsız 100 Personel Alımı
Belediye KPSS Şartsız 100 Personel Alımı