istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

Ulaştırma bakanlığı 15 Ağustos 2017 tarihinde PTT’ye toplamda 2,500 personelin alınacağını açıklamıştı. Buna göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan başvuruya ilişkin ayrıntıların detayını da anlattı.

PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı
PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı Duran Can Ateş
Bu içerik 19175 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

PTT’ye Başvuru Tarihi Açıklandı

Canlı yayına katılan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milyonlarca insan bir anlamda işe girebilmeyi bekliyor ve bakanlıklardan gelebilecek haberlere kilitlenmiş durumdalar. Daha önceki haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi Ulaştırma Bakanlığı toplamda 3480 kamu personeli alacak. Bu personelin ise 2,500’ü PTT’de çalıştırılmak üzere kadroya geçirilecek. Bununla birlikte Karayolları Genel Müdürlüğüne 640 personel Devlet Demir Yollarına ise 700 personel alınacak.  PTT dışındaki diğer iki kurum için alım tarihi henüz açıklanmadığı için bir ilana gidilmedi ancak PTT için tarih netlik kazandı. Binlerce memur adayının da beklediği bu haber neticesinde şimdi başvuruların sayısının da ciddi anlamda bir artış olması bekleniyor.

PTT’ye yapılacak olan alımlarda ise KPSS puanları öncelik kazanacak. Alımlar sıralama usulüyle gerçekleştirilecek ve daha önceki alımlarda olduğu gibi de sıralamada kabul edilenlerin mülakata çağrılmaları bekleniyor. Mülakatlar neticesinde ise kabul edilenler göreve başlayabilecekler. Göreve başlamadan önce ise son bir kez güvenlik araştırmasından geçirilecekler. Bu araştırma neticesinde bir sorun yaşanmayanlar ise göreve doğrudan çağrılacaklar.

PTT’ye alınacak 1750 personelin ön lisans mezunlarından gişe görevlisinin ise lisans mezunu adaylardan olması bekleniyor. Başvuru yapabilmek için taban puanın 70 olması gerekiyor. Ön lisans programından başvuracaklar için ise 60 puan yeterli olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türk Vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak,

Askerlikle ilişiği bulunmamak,

İlanda belirtilen ön lisans ve lisans bölümlerinden mezun olmak,

Dağıtıcı pozisyonu için B ve A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak

 

ptt 2500 personel alımı ptt 2500 memur alımı ptt alımları ptt ilanı ptt 2500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Binlerce Kişiye İş Fırsatı
İŞKUR Üzerinden: Binlerce Kişiye İş Fırsatı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere: 1300 Askeri Personel Alacak
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere: 1300 Askeri Personel Alacak