Ulaştırma Bakanlığına 3840 Kamu Personeli Alacak

Ulaştırma bakanlığı yaklaşık olarak 3840 memur ve de Kamu Personelini alacak. Yapılan açıklamaya göre Ulaştırma Bakanı Arslan PTT A.Ş. Genel müdürlüğüne 2500, Demiryollarına 700 ve Karayolları Genel Müdürlüğüne 640 kişi toplamda ise 3 bin 840 kişiyi işe alacak.

Ulaştırma Bakanlığına 3840 Kamu Personeli Alacak
Ulaştırma Bakanlığına 3840 Kamu Personeli Alacak Duran Can Ateş
Bu içerik 16506 kez okundu.

FETÖ operasyonu sonrasında görevden alınanlar ve açığa alınanların sayısının bir hayli fazla olması Kamu’da da personel açığının oluşmasına neden oldu. Ulaştırma Bakanlığı bu anlamda 3 bin 840 personeli daha alacağını duyurdu. Açıklama ise Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan geldi.

Bakan Arslan bu 3 kuruma alınacak personel içinde iş arayanlara müjdeyi vermiş oldu.  PTT A.Ş’ye personel alımı için başvurular 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak ve de başvuruda bulunmak isteyenlerin bu tarihte ilan edilen belgelerle birlikte başvurularını yapması gerekiyor. Bunun yanı sıra Karayolları Genel Müdürlüğüne alınacak personel ile ilgili olarak ise henüz tarih verilmemiş ancak ilan için yakın zamanda açıklama yapılacak. Bunun yanı sıra Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğüne alımında aynı şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

PTT’ye alınacak olan personel için ise yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru tarihi kesinlik kazandı. Biz de sitemiz üzerinden bu alımlar ve bu alımların sonuçları hakkında siz değerli takipçilerimizi günlük olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz.

PTT’ye alınacak olan 2500 kamu personeli alımı haberinin ayrıntıları için tıklayınız.

 Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan aynı zamanda katıldığı canlı yayında Türkiye’ deki e-posta sistemine dair de açıklamalarda bulundu ve hazırladıkları projenin yılın sonuna kadar hayata geçirilebileceğini söyledi. Projeye göre posta kullanımları devlet dairelerinde mecburi bir hale getirilecek ve isteyen herkes burayı kullanabilecek.

 

 

 

 

 

ulaştırma bakanlığı personel alımı ptt alımı 3840 kamu personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak