Aşırı Sıcaklarla Nasıl Baş Edilir?

Yazın tam ortasındayız ve sıcaklıkların insan vücudunu ne kadar etkilediğini de görebiliyoruz. Güneş D vitamini konusunda zengin ve faydalı ancak güneşin fazlasının da özellikle cildiniz için zararlı olduğunu asla unutmamanız gerekiyor.

Aşırı Sıcaklarla Nasıl Baş Edilir?
Aşırı Sıcaklarla Nasıl Baş Edilir? Duran Can Ateş
Bu içerik 1788 kez okundu.

Hava sıcaklıklarının sağlık sorunlarına neden olduğu en fazla durumun da güneş çarpması olduğunu söyleyebiliriz. Güneş çarpması ölümcül ve tehlikelidir. Bunun içinde böyle bir durumla karşılaştığınız da nasıl bir belirti ile karşılaşacağınızı bilmelisiniz. Yüksek ateş, terleme, halsizlik, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı ve de kusma gibi durumlar sıcak basmasının habercisi olabilir.

KLİMALARA DİKKAT

Genelde yaz aylarında sıcaktan korunmak için klima tercih edilir. Ancak klimalar hastalık konusunda da en ön sırada yer alan durumları beraberinde getirir. Klima çocuk ve yaşlılar üst ve alt solunum yolu hastalıklarına neden olur. Bunun için klimanın direk olarak temas etmesinden mutlaka kaçınmalısınız. Özellikle zatürre konusu klima sonrasında karşılaşabileceğiniz tehlikedir.

KALBİNİZİ SICAKTAN VE NEMDEN KORUYUN

Kalp sağlığı sıcak havalarda çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. özellikle sıcak ve nemli hava kalbinizi yoracağından dolayı su ve tuz kaybına neden olabilir. Vücudunuzdaki bu eksikliklerde kalbinizin çalışma durumunu ciddi anlamda etkileyecektir.

SU TÜKETİMİNDE AŞIRIYA KAÇMAYIN

Az su tüketimi yaz mevsiminde ciddi tehlikeli olabilir. Bu nedenle de günlük olarak ihtiyacınız olan su miktarını mutlaka tüketmeniz gerekiyor. Suyun insan hayatında önemli bir kaynak olduğunu asla unutmamalısınız. Ancak fazla sıvı tüketimi de zararlı olabilecektir. 

Aşırı Sıcaklarla Nasıl Baş Edilir? sıcaklarda napılmalı KALBİNİZİ SICAKTAN VE NEMDEN KORUYUN Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak
Kültür Bakanlığı: 500 Kütüphaneci ve 285 Memur Alımı Yapılacak