TBMM’ye Güvenlik Önlemleri Artırılacak

15 Temmuz gecesini hatırlayanlar bilecektir. Meclis füzelerin hedefi olmuş ve ağır bombardıman altında zarar görmüştü. Geçtiğimiz gün yapılan TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu toplantısında meclise alınacak güvenlik önlemleri de ele alındı. Toplantıda ele alınan kararlar ise şu şekilde değerlendirildi.

TBMM’ye Güvenlik Önlemleri Artırılacak
TBMM’ye Güvenlik Önlemleri Artırılacak Duran Can Ateş
Bu içerik 2273 kez okundu.

TÜNELLİ KAPI

Meclisin içerisine güvenliğin artırılması açısından ve de araçların yoğunluğunu azaltmak için bir tecrit uygulaması yapılacak. Şu an mecliste aktif olarak kullanılan üç ancak toplamda beş kapı bulunuyor. Yeni alınacak karar neticesinde meclise 6. Kapı yapılacak. Bu kapının girişi ise tünel olacak ve yalnızda personel ile birlikte misafir araçları buradan alınabilecek. Tünel kapıdan sadece park ve kapalı otoparka geçiş yapılabilecek. Gelen insanlar ve meclis personeli araçlarını burada bıraktıktan sonra kampüs içerisine girebilecekler.

PARA CEZASI

Mecliste bu belirlenecek olan park alanların dışındaki yerlere park edenler ise idari para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar. Ceza konusunda öncelerde trafik polislerinin kesmesi değerlendirilmiş ancak meclisinde özel alan olduğu göz önünde bulundurularak polislerin burada ceza kesemeyecekleri belirlenmişti.

 VEKİLİN YANINDAKİ ARANACAK

Bazen meclise milletvekillerinin yanında misafirleri de gelebiliyor. Böyle durumda misafirler araçtan indirilerek üstleri aranacak eğer ki bu durumda milletvekili herhangi bir itirazda bulunursa doğrudan içişleri bakanlığına bilgilendirme yazısı gönderilecek. Mecliste güvenliğin hiçbir şekilde ihmali olmaması konusuna önem veriliyor.

YASAK LİSTESİ

Bazı isimlerin meclise girmesine izin verilmiyor. Şu an yaklaşık olarak 874 kişinin meclise giriş yasağı bulunuyor. Bu liste yeniden ele alınacak ve güncellenecek

tbmm TBMM’ye Güvenlik Önlemleri Artırılacak TBMM’ye Güvenlik Önlemleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak