istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Edip Cansever 89 Yaşında Anılıyor

Edebiyatımızın usta isimlerinden şair Edip Cansever doğumunun 89. Yılında anılıyor. Türk şiirinin usta ismini sanıyoruz ki duymayan yoktur ancak Edip Cansever’i tanımayanlar için hayat hikayesi ve önemli birkaç eserinden bahsetmek istiyorum

Edip Cansever 89 Yaşında Anılıyor
Edip Cansever 89 Yaşında Anılıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 1574 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

EDİP CANSEVER KİMDİR?
08 Ağustos 1928 tarihinde İstanbul’ da doğan sanatçı eğitim hayatını İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra tamamladı. Ardından Kapalıçarşı’da halı ticareti ve turistlere yönelik eşyalar satarak yaptıktan sonra 1944 yılında yazmış olduğu ilk şiiri İstanbul dergisinde yayınlandı. 1976 yılına kadar birçok işle uğraşan şair bu tarihten sonra ise yalnızca şiirle uğraşmaya başladı.  Artık çeşitli dergilerde şiirler yazıyor ve kitap çıkarmaya hazırlanıyordu. 
Tarihler 1951 yılını gösteriyordu ve nokta dergisini çıkardı. Derginin yayın hayatına başlaması aslında pek çok gencinde şiirle tanışmasına vesile olmuştu. 1957 yılında ise yer çekimli karanfil isimli kitabıyla kendi şiir dünyasına merhaba dedi. Edip Cansever ikinci yeni akımın özgün örneklerini sunmaya başlamıştı.  


Edip Cansever yazmış olduğu şiirlerinde düzyazıdan da vazgeçmedi. Yalnız şiirleri değil aynı zamanda yaşantısı da bir yaşama biçimine dönüştü. Sürekli olarak yazarak ilgiyi de her zaman kendi üzerinde tutmayı başardı. 
Takvimler 28 Mayıs 1986 yılını gösterirken Edip Cansever ‘de 57 yaşındaydı ve Bodrum’ da tatil yaptığı sırada beyin kanaması geçirdi. Tedavi görmesi için İstanbul’ a getirildikten sonra 28 Mayıs 1986 tarihinde hayatını kaybetti. 
Aşağıda Edip Cansever’e ait eserlerin bazıları bulunuyor.

İkindi Üstü
Dirlik Düzenlik
Yer çekimli Karanfil
Umutsuzlar Parkı
Petrol
Nerde Antigone
Tragedyalar
Çağrılmayan Yakup
Kirli Ağustos
Sonrası Kalır
Ben Ruhi Bey Nasılım
Sevda ile Sevgi
Şairin Seyir Defteri
Yeniden
Bezik Oynayan Kadınlar
İlkyaz Şikayetçileri
Oteller Kenti
Arsuz’a 2.7 milyonluk Kültür Sanat Merkezi


Hatay Arsuz’ a 2,7 milyonluk Kültür Sanat Merkezi yapılıyor. Türkiye Kültür ve sanata artık hak ettiği değeri yavaş yavaş vermeye başladı dolayısıyla burada bir çok şehirde kültür merkezleri de yavaş yavaş inşa ediliyor. Bu anlamda bu merkezlerin yapımı içinde ciddi paraların harcandığını söylemek mümkün. İnsanların kültür merkezine geldiklerinde zamanlarını hem en güzel şekilde değerlendirmeleri hem de yapmak istedikleri aktivitelerin hepsini de tam anlamıyla gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Bu anlamda Hatay’ın Arsuz ilçesinde tam 2 milyon 730 bin lira bedelle ihalesi yapılan kültür sanat merkezinin de temeli atılmış oldu.
Temel atma törenine Hatay vali yardımcısı Hasan Volkan Köksal, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu ve Birol Ertem, muhtarlar, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.


Kültür merkezinin 430 gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanması bekleniyor. Yaklaşık olarak 2,567 metrekarelik bir alana yerleştirilecek olan kültür merkezi 998 metrekarelik bir oturuma sahip olacak. İnşaatın toplam boyutuna bakacak olursak 1,214 metrekareden oluşuyor. Kültür Sanat Merkezi içerisinde çok amaçlı olarak kullanılacak toplantı salonu, gösteri ve tiyatro sahnesi, sergi salonu, fuaye alanı, tiyatro gösterileri için hazırlık odaları, atölyeler ve idari bina yer alıyor.  Kültür ve Sanat Merkezi toplamda 400 kişilik bir kapasiteye sahip olacak. Otoparklar, yürüyüş alanları ve yeşil alan da projeye dahil olacak.

 

Edip Cansever 89 Yaşında Anılıyor edip cansever edip c nsever eserleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Binlerce Kişiye İş Fırsatı
İŞKUR Üzerinden: Binlerce Kişiye İş Fırsatı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere: 1300 Askeri Personel Alacak
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere: 1300 Askeri Personel Alacak